fbpx

Last Month, Marzec 2020

Dziwnie mi usiąść do tego wpisu. Dziwnie, bo od połowy marca świat stanął na głowie. Jeszcze na Dzień Kobiet poszliśmy całą rodziną do restauracji i liczyliśmy na to, że w ciągu tego miesiąca sprawy wrócą do normy. Mieliśmy lecieć do Londynu, mieliśmy obejrzeć na scenie Hamiltona, mieliśmy zrobić tyle rzeczy! Tymczasem od ponad dwóch tygodni głównie siedzę w domu a rozrywką stał się proces wynoszenia śmieci.

Nie narzekam, a przynajmniej nie narzekam jakoś bardzo, bo chociaż daleko mi to wygody celebrytów siedzących na tyłkach w swoich wartych miliony willach, to mogło być gorzej. Dobrze też nie jest, ale jakoś się trzymamy się balansując pomiędzy homeschooling, homeoffice i codziennym życiem.

Poleciłam wam w marcu jeden serial, który uwielbiam i dałam przepis na 3 proste przepisy, które można zrobić korzystając ze zgromadzonych zapasów.

Tulipany dla naszych dziewczynek z okazji Dnia Kobiet
Zdążyliśmy iść na niedzielny obiad do Karuzeli Smaków
Maja obcieła włosy. W tym dniu zamknięto szkoły.

No i się zaczęło. Na początku z entuzjazmem pod tytułem: “czego to ja nie zrobię będąc w domu”. Przeczytam te mądre książki czekające na regale od roku. Codziennie będę ćwiczyć jogę i mięśnie brzucha, żeby po kwarantannie zaskoczyć świat swoim mega zgrabnym ciałem. Znów zacznę pisać i wreszcie dokończę swoją powieść. Powymyślam dziewczynkom kreatywne i edukacyjne zabawy. Wysprzątam na błysk cały dom.

Entuzjazm szybko opadł, a słoneczne dni plus spędzanie całych dni z dwójką dzieci w domu nie pomagał. Weszłam w fazę użalania się nad sobą, chodzenia w dresie i grania przez cały dzień w The Sims 4 na Playstation. Dziś, gdy wchodzą w życie kolejne obostrzenia powoli wracam do swojej normalności. Przebolałam co trzeba, przestawiliśmy meble w domu, żeby dostosować mieszkanie do pracy zdalnej. Kontaktów towarzyskich trochę brak, ale umawiamy się na bezalkoholowe wieczorne pogadanki online i jakoś to leci.

Staram się nie marudzić, bo i tak jesteśmy jako rodzice w dość komfortowej sytuacji. Mam internet, mam drukarkę, jakieś doświadczenie w przekazywaniu wiedzy i chęć by to robić dobrze. Ale i tak nie jest łatwo.
Gdy jeszcze życie toczyło się normalnie, chłopaki zrobili i zamontowali takie logo 3D
I taki ogrągły kaseton
A potem trzeba było dostować biznes do aktualnych czasów. Jeśli macie sklep lub punkt usługowy, który wciąż jest otwarty to bezczelnie polecam nasze naklejki podłogowe zachęcające do zachowania odstępów.

Jest we mnie pełno różnych emocji w związku z obecnymi wydarzeniami. Jest strach o zdrowie najbliższych, jest stres o finanse i sytuację gospodarczą. Jest żal, za tym czego nie będzie. Jest tęsknota za tym, co było. Tą prostą codziennością i obawa, że niewiadomo kiedy i czy wogóle ją odzyskamy. Za zwykłym wyjściem na zewnątrz na spacer w niedzielne popołudnie. Za kawą wypitą po wypożyczeniu książek. Za obiadem u rodziców.

A przecież żyjemy i na szczęście wciąż mamy się dobrze.

Oby tylko kwiecień nie przyniósł ataku kosmitów.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
Nie zostanie opublikowany
Opcjonalnie
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
raeszka
1 miesiąc temu

Też myślałam, że góry przeniosę jak trzeba siedzieć cały czas w domu. ale prawda jest taka, że człowiek robi się coraz bardziej leniwy i marudzący… Zdecydowanie brakuje kontaktów międzyludzkich i przebywania na powietrzu…

Dzisiaj byliśmy z Pieronkiem dwa razy na spacerze… Na balkonie ;).

Białe tulipany… Uwielbiam :).

klaudia
klaudia
1 miesiąc temu

Proszę Sara pisz częściej. Bardzo przyjemnie się czyta. pozdrawiam

Alexandra_Olga18
Alexandra_Olga18
1 miesiąc temu

We mnie są identyczne emocje jak i u Ciebie, tylko doprowadziły mnie do tak okropnego stanu psychicznego , że skończyło się lekarzem i psychotropami na uspokojenie . Cieszę się , że miaĺam odwagę pójść po pomoc bo bym się wykończyła .

Wiola
Wiola
1 miesiąc temu

Jest dobrze i będzie dobrze! Afirmacje też są ważne 😉😘 Przesiakamy tym na co sobie pozwolimy i to my jesteśmy kreatorami życia 🌺💪🏻

Navigate

Czy możesz zanim opuścisz tę stronę zapisać się do naszego newslettera?

To nic nie kosztuje a pierwszy będziesz otrzymywał informacje o nowych wpisach i recenzjach!

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x