Poznajmy się

Cześć, jestem Sara

— i w tej chwili jestem strasznie przerażona.

Tego typu strony („o mnie”) powstają po to, żeby sprzedać się jak najlepiej w kilku zdaniach. A przecież to niemożliwe. Poznanie drugiego człowieka wymaga czasu.

Spróbuję jednak podjąć wyzwanie 🙂

Wychowałam się w rodzinie świadków Jehowy i przez większość swojego życia byłam bardzo aktywnym członkiem tej grupy. Zaczynam z grubej rury od tak trudnego tematu, ponieważ te lata w dużej mierze mnie ukształtowały i przyczyniły się do mojej depresji (aktualnie jest stabilnie! Cieszmy się!).

Oficjalnie odeszłam stamtąd w roku 2018 narażając się tym samym na społeczny ostracyzm i wykluczenie. Na blogu napisałam kilka tekstów opisujących życie wewnątrz grupy. Miałam przyjemność porozmawiać na ten temat w programie Pytanie na Śniadanie oraz Skandaliści. Latem 2019 udzieliłam wywiadu jednemu z najbardziej znanych na świecie aktywistów do spraw sekt. To wydarzenie dało mi siły do założenia kanału na YouTube i to właśnie tam będę się skupiać na tym temacie.

Pracuję razem z mężem w naszej firmie, co na szczęście pozwala mi na bycie sobą na blogu. Gdy coś mi się nie podoba, to piszę o tym otwarcie nie przejmując się tym, że czytelnicy mogliby uciec – szukam tu ludzi otwartych i myślących.

Blog to miejsce, w którym po prostu piszę – wyrzucam z siebie swoje troski i przemyślenia. Jednocześnie chcę też, żeby niósł on jakąś praktyczną wartość dla czytelników. Poruszam więc tematy związane z:

  • dietą roślinną
  • ideologią #lesswaste
  • podróżami – chcemy pokazywać Polskę i świat. Podróżujemy z dziećmi. Szukamy miejsc, które są blisko natury i karmią roślinnie
  • rodzicielstwem – nasze dzieci nie są już małymi bobasami. Zamiast pisać o pieluszkach wolę się skupić na tym, jak wychować dziecko na tolerancyjnego, szanującego innych człowieka

Jeśli to miejsce dla ciebie – chętnie przywitam cię w swoich skromnych program.

Love & peace,

Sara