Gdzie się podziały tamte zimy?

Published by Sara on

W sobotę było 7 stopni na plusie a KoCórka znalazła stokrotkę. I chociaż do kalendarzowej zimy pozostał tydzień, to niestety myślę, że na winter wonderland nie mam co liczyć.

tumblr_m6nvq3iPvr1ryjx4po1_500Pamiętam, gdy jako mała dziewczynka czekałam każdego roku na pierwszy śnieg. Ten cudowny moment, gdy z nieba zaczyna padać biały puch. Wyciągam wtedy rękę i łapię pojedyncze płatki śniegu – każdy jest inny i tak wspaniale piękny. Jako nastolatka wyobrażałam sobie, że pierwszy pocałunek wydarzy się właśnie wtedy…

Z kolegami z na przeciwka ślizgaliśmy się na drodze. Zdzieraliśmy podeszwy butów, doprowadzając tym samym nasze mamy do białej gorączki. Pamiętam bitwy na śnieżki do utraty tchu. Pamiętam końskie zaloty chłopaków i ich wrzucanie dziewczyn w wielkie zaspy i nacieranie śniegiem.

W lesie niedaleko mojego rodzinnego są górki z piasku. Każdego roku wypychaliśmy worki sianem i szliśmy zjeżdżać z górek. Pamiętam bałwany, które lepiłam z bratem. Pamiętam jak zasypało nam podwórko i nasz pies, pseudo – jamnik, przeskakiwał przez zaspy i tarzał się w śniegu.

W tamtym roku wybrałam się z KoCórką na sanki ze 3 razy. Nie udało nam się ulepić bałwana. 6 stycznia było ciepło, słonecznie i bezśnieżnie. Wiem, że zima to problemy – drogowcy znowu nie zdążą zadbać o drogi. Auta nie będą chciały odpalić. Dużo śniegu to ryzyko powodzi na wiosną. Wiem też, że zima w mieście jest z reguły szara i ciapowata. Ale wystarczy, że wsiądę w auto i pojadę do rodziców, gdzie czekają na mnie sosny przysypane śniegiem…

Ashampoo_Snap_2014.12.15_09h00m36s_002_

Ashampoo_Snap_2014.12.15_08h59m48s_001_

Bardzo proszę o odrobinę zimy…

A tak pozostaje nam oglądanie „Frozen” i zamiast „Let it go” nucę sobie „Let it snow”.


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x