Migawki z wakacji. Plaża, Crikvenica, winnica i Maribor.

Published by Sara on

Pomęczę was jeszcze zdjęciami z Chorwacji, bo nie będę ukrywać, zakochałam się w tym miejscu i chętnie do niego wracam. Chociażby myślami, a zwłaszcza w taką pogodę jaką mamy dziś. Na początek kilka zdjęć z kamienistej plaży w Novi Vinodolski.

chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc

Jak widać nie opaliłam się za bardzo. Nie spiekłam się, nie schodziła mi skóra a skóra delikatnie muśnięta słońcem idealnie mi odpowiada i pasuje do moich założeń napisanych TU. KoCórka też ładnie i zdrowo opalona, niestety pogryzły ją zmutowane chorwackie komary i chodziła z dużymi bąblami przez kilka dni.

W pewien pochmurny dzień zrobiliśmy wycieczkę do leżącej niedaleko ale za to znacznie bardziej turystycznej Crikvenicy. To właśnie tam nachalni kelnerzy robili nagonkę na turystów. Tam też weszliśmy do akwarium podziwiać rekiny tygrysie i nie tylko.

chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc

Nie zabawiliśmy tam długo, bo KoCórka bała się, że ryby ją „zją” więc czym prędzej poszliśmy na molo i deptak. Tam znalazłam najpiękniejszy sklep z pamiątkami jaki widziałam w życiu: same lokalne produkty, pięknie zapakowane i cieszące oko.

chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc chorwacja co zobaczyc hh jjh ss

g

Innym razem wybraliśmy się do leżącego na przeciwko nas miasta na wyspie Krk, Vrbnika. Niestety, lało strasznie i ani przejazd przez most nad morzem, ani wizyta w miasteczku nie sprawiła nam radości. Zmęczeni, głodni i źli zatrzymaliśmy się w winnicy i obkupieni wróciliśmy na kwaterę, gdzie…czekało na nas słońce.

_VNM7415 _VNM7417 _VNM7418 _VNM7419 _VNM7426 _VNM7430 _VNM7455 _VNM7460 _VNM7466 _VNM7481

Wracając już do Polski zatrzymaliśmy się na kolację w Mariborze, pięknym słoweńskim mieście. Znowu padało, więc miasto zobaczyliśmy tylko pobieżnie ale to mi wystarczyło, by zapragnąć tam wrócić. Może za rok? Tylko, żeby tym razem słońce dopisało. Zjedliśmy pyszną pizzę i ruszyliśmy w noc kierując się do domu…

_VNM7762


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x