Spełniona tęsknota za codzienną rutyną

Published by Sara on

Tęskniłam za tym. Za troszkę chłodniejszymi porankami i zimnymi wieczorami. Za cieplejszymi ubraniami i botkami. Za tą codzienną rutyną wyznaczaną przez szkołę i tym, że weekend staje się małym świętem. Tym, że rano wstajemy razem i razem wychodzimy. Za tym lekkim napięciem związanym z tym, co spakować na drugie śniadanie. Za wpisany w ramy rytm, którego potrzebowałam po szalonym lecie.

Oczywiście, nie jest to jakoś wyjątkowa silna tęsknota. W końcu kto nie lubi letniej swobody, słońca i fantazji? Zwłaszcza, że miałam o tyle łatwiej, że Leosia całe wakacje chodziła do przedszkola, a Maja jest już na tyle duża, że z małą pomocą babci i dziadków znalazła sobie rozrywki. Ja się jednak latem nasyciłam, przynajmniej na tę chwilę. Pewnie w listopadzie będę smęcić, że zimno, szaro i deszcz, ale teraz potrzebuję wyciszenia. Bo tak między nami, to lato było bardzo fajne w swojej intensywności ale też pełne stresu i różnych napięć. Więc na razie mi wystarczy, na razie chce się trochę zatracić w rutynie.

Wyczekując więc na wieczory z książką (latem zawsze czytam mniej) i herbatą z cytryną (tęskniłam) wypełniłam nasz zmywalny planer: wrzesień rozpoczęłam z nowym projektem, który nazwaliśmy PASTELOVE. U mnie wisi wersja z dodatkowym planem tygodniowym, ale posiadamy też opcję z planem lekcji (oraz małe plany lekcji, które można dokupić osobno).

Wpisuję wizyty u lekarzy, zebrania w szkole i przedszkolu, ważne firmowe must-do. Uwzględniam zaplanowane wyjazdy, urodziny i Mai zajęcia dodatkowe, gdy się zaczną. Tu zmywalność się przydaje, bo pozwalamy jej próbować i rezygnować jeśli coś jej nie pasuje. Tęsknie za wsią, ale nie mogę nie docenić mieszkania w centrum miasta i tego, że nie spędzam godzin na dojazdach, a zaprowadzenie na plastykę czy ceramikę nie jest wielkim obciążeniem i marnotrawieniem wspólnego czasu.

Planer zmywalny miesięczny PASTELOVE

Widzę, że Maja też czekała na wrzesień. Od połowy sierpnia pobrzdąkiwała o szkole. Cieszę się, że mamy jako rodzice tyle dystansu by nie wymuszać presji, rywalizacji i pozwalamy naszym dzieciom na bycie wolnymi duchami, a nie stłamszonymi system dziećmi. Jednocześnie chcemy by szkoła kojarzyła się dobrze, jako miejsce, w którym może spotkać się z koleżankami i rozwijać swoje zainteresowania. Im dalej w edukację, tym pewnie będzie trudniej, ale póki co dajemy radę.

Wyczekujemy już z Mają jej urodzin w październiku. Testujemy przekąski na Halloween. Lea już zaczyna wspominać o Świętach. Patrzymy w kalendarz i zastanawiamy się, gdzie pojechać na ferię.

Gotowi jesteśmy na ten nowy cykl.

Nasze planery uniwersalne i inne możecie kupić bezpośrednio w naszym sklepie internetowym: planery zmywalne miesięczne

Categories: Lifestyle

Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x