Jakie zalety ma osobowość INFP?

Published by Sara on

Były już wady typu osobowości INFP, pora na zalety. Zanim jednak do tego przejdziemy, pamiętajcie proszę, że sam test to nadal zabawa psychologiczna. Jasne, znacząco lepsza niż zabawy na Fejsie „Powiemy ci, kim byłeś w przeszłości”, ale wciąż zabawa. Co nie znaczy, że nie możemy czerpać z tego korzyści – po prostu nie traktujcie tego jak prawdy objawionej, według której musicie żyć aż do śmierci.

Mi też dał dużo, bo naturalnie raczej się gnębię i hejtuję, mam ogromny problem z wymienianiem swoich zalet. Test trochę łopatologicznie wymienia nam nasze dobre strony i myślę, że jest to dobry początek do budowania poczucia własnej wartości.

Często też pomaga nam myśl, że nie jesteśmy ze swoimi dziwactwami sami. INFP stanowi około 4% populacji, to raz. Dwa, z racji pewnych cech możemy czuć się wyobcowani – miło jest odkryć, że są ludzie, którzy mają podobne zachowanie, nawet jeśli są gdzieś daleko. Łatwiej wtedy po prostu zaakceptować siebie.

Zalety osobowości INFP

  • Bardzo kreatywni – mamy trochę wizjonerską naturę, która pięknie łączy się z generalną otwartością na świat. Najbliższa znana mi osoba INFP to moja przyjaciółka z podstawówki – niedawno miała swój kolejny wernisaż. Że zacytuję klasyka: przypadek? 🙂 No dobra, trochę tu manipuluję, bo to, że ja piszę, a ona maluje i obie jesteśmy INFP nie jest jakimś większym dowodem. Po prostu wszyscy specjaliści obeznani z tematem podkreślają, że kreatywność, to coś co nas wyróżnia. Ja się z tym zgadzam, bo akurat jeśli chodzi o nowe pomysły i idee, to jest coś z czym nie mam najmniejszego problemu. Gorzej z doprowadzeniem ich do końca ( kłania się wpis o wadach: 6 rzeczy, które sprawiają, że bycie INFP ssie).
  • Mamy talent do języka (języków) – zwykle dostawiliśmy dobre oceny z języka polskiego, ponieważ pisanie wypracowań przychodziło nam raczej bez trudu. INFP to typ osoby, która najpierw zapisze swoje myśli i ułoży sobie wszystko w głowie, zanim będzie gotowa mówić o czymś głośno – myślicie, że jak nagrywam coś na InstaStories, to jest to taki totalny spontan? Jasne, staram się mówić naturalnie, ale zanim włączam nagrywanie długo układam sobie w głowie, to co chciałabym powiedzieć. Dodatkowy bonus: zazwyczaj łatwo przychodzi nam nauka języków obcych. Potwierdzam.
  •  Otwartość na ludzi i nowe możliwości – uwielbiamy się uczyć i wymyślać sobie nowe pasje. Dość łatwo akceptujemy też zmiany – nowe możliwości raczej nas ekscytują niż przerażają.
  • Dobrze rozwinięta empatia i troska o ludzi – zawsze staramy się zrozumieć, co czuje druga strona. Ludzie, pomimo naszych dziwactw, lubią z nami przebywać (ja to nazywam efektem Bambi), ale ta z pozoru dobra cecha często powoduje nasze cierpienie – przyciągamy wampiry emocjonalne, a w razie niepowodzeń lub toksycznych relacji, problemów doszukujemy się głównie w sobie.
  • Idealizm i pasja, która zmienia świat – tak, to będzie irytować niektórych („czemu znowu napisałaś temat o ŚJ, ile można ciągnąć ten temat” / „mówisz o zero waste, ciekawe czy sam jesteś taki idealny”), ale INFP po prostu wierzą, że można ten świat uczynić lepszym! My nie jesteśmy ludźmi, którzy wzruszają ramionami i mówią „meh” – my jesteśmy ci, co się gorąco angażują. I chociaż potrafi to być męczące dla innych, to jednak tacy idealiści na świecie są potrzebni.

Właściwie mogłabym tu jeszcze lać wodę i wypisywać najróżniejsze zalety, ale postanowiłam się skupić na tych cechach, które pojawiają się w większości opracowań. To dopiero początek, skoro już wiesz, że jesteś fajna i masz coś ciekawego do zaoferowania ludziom, reszta zależy od ciebie!

Też jesteś INFP? Udostępnij ten tekst 🙂

Categories: Lifestyle

Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
18
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x