Everyday#3

Published by Sara on

Odzywa się we mnie wyrodna matka. Wcale nie płaczę na myśl o pierwszym września. Wręcz przeciwnie! Odliczam dni i pewnie nawet wyrwie mi się małe „hurra, nareszcie!”. Pewnie kłania się ogólne zmęczenie ciążą, porodem i dwoma miesiącami z dziewczynami, które spędzałam w większości sama. Mąż za to wykończony robotą. Jeszcze jesteśmy w trakcie zmiany lokalu w firmie. Doszło do tego, że obojgu nam się śnią wakacje: mi nad morzem, Edwiniastemu w górach.

Zanim jednak wyprawię starszą córkę z powrotem do przedszkola, staram się jej zapewnić jak najwięcej atrakcji. Chodzimy na spacery, odwiedzamy figloraj i skaczemy na trampolinie u Majowej przyjaciółki (tak, ja też). A ostatnio wybrałyśmy się do lasu.

_DSC7987

_DSC7986 _DSC8004 _DSC8001 _DSC8021

Mam dziwną satysfakcję z patrzenia na Leośkę, która jest podobna do mnie. Wiem, że to nie ma większego znaczenia; tak samo, jak jestem świadoma tego, że wszystko w jej wyglądzie może się zmienić. Jednak po pięciu latach słuchania jaka to Maja jest Edwinowa, chyba mogę się chwilę pocieszyć? 😉

_DSC8014

Kilka dni temu zaliczyłam małego doła. Bo mam cienie pod oczami. Bo jestem gruba – tak, to już ten etap, że nie wykręcisz się, że dopiero urodziłaś. Bo nie mam białej kuchni i blatu do zdjęć. Bo nie byłam na wakacjach. Zalałam się więc łzami i stwierdziłam, że moje życie jest beznadziejne. Pozostaje mi tylko podciąć sobie żyły – zawsze miałam skłonności do dramatyzmu. Zanim jednak wzięłam w ręce nóż, wyszorowałam zlew, ułożyłam ciuchy w szafkach dziewczyn i trochę mi przeszło. A potem zrobiła zupę kurkową i już było dobrze. Czasem bardzo łatwo mogą nas przygnieść drobiazgi.

Krem z kurek (nie ma proporcji, bo nie planowałam publikacji)

Na oliwie podsmażyłam pokrojoną cebulę i ząbek czosnku. Dolałam wina (białego z Chorwacji) i kurek. Zalałam wszystko gorącym warzywnym bulionem i dodałam pokrojone w kostkę ziemniaki. Jak ziemniaki zmiękły, wszystko zblendowałam i doprawiłam śmietaną.

_DSC7959

 


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x