Qltura w Styczniu

Published by Sara on

Mało miałam czasu na przyjemności w styczniu. Rozpoczął się intensywny okres pracy i wieczorami zazwyczaj padam bez życia na łóżko. Obowiązkowe lektury zostawiam sobie na rano – wtedy jeszcze jestem w stanie przyswoić jakąś wiedzę. Dlatego w styczniu przeczytałam tylko „Wróć, jeśli pamiętasz”. Biorąc jednak pod uwagę, że przeciętny Polak nie czyta nawet jednej książki w ciągu roku, to nie jest ze mną aż tak źle.
recenzja Wróć jeśli pamiętasz książka Nasza Księgarnia

Kilka wieczorów udało mi się spędzić w miłym towarzystwie w postaci Muffin Man’a, kanapy i filmu – po dniu pełnym pracy nie mam siły na ekstrawaganckie randki. Nie ma to jak zrzucić obcasy, rajstopy i stanik po czym wbić się w luźne ubranie i ułożyć na kanapie.

Obejrzeliśmy „Idę” i chociaż nie jest ona moim faworytem oscarowym, to z niecierpliwością czekam na niedzielną galę.

Przyjaciele polecili nam „Mandarynki”. Ten gruziński kandydat do Oscara spodobał mi się znacznie bardziej niż rodzima propozycja. Jeśli jednak mam być szczera, to właśnie „Ida” ma większe szanse na nagrodę.

Po obejrzeniu zwiastuna „Gry Tajemnic” spodziewałam się dobrego szpiegowskiego filmu. Znajomi twierdzili, że akcja skupia się na homoseksualizmie głównego bohatera ( to nie spoiler – poczytajcie Wikipedię, lenie ). Jak to było z „Grą tajemnic”? Ni to film szpiegowski, ni gejowski ( ten wątek jest potraktowany bardzo pobieżnie, właściwie delikatnie zarysowany i bardziej domyślny niż dosłowny ).  Znacznie więcej tu emocji i dramatu, z jakim musieli sobie poradzić wybitnie inteligentni młodzi ludzie, skazani na podejmowanie decyzji o życiu i śmierci. Nominacja dla Benedicta na pewno zasłużona, ale według mnie film nie dostanie żadnej statuetki. Za mocna konkurencja.

FilmWeb

FilmWeb

Categories: Lifestyle

Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x