Świnka Peppa i urodziny. Pomysły i inspiracje na 3 urodziny Leosi.

Published by Sara on

Coraz większymi krokami zbliżają się do nas kolejne, już trzecie, urodziny Leosi. Moja młodsza córka ma to szczęście, że nie będzie pamiętała nieobchodzenia swojego święta i już od kilku tygodni z zapałem ćwiczy zdmuchiwanie świeczek. W tym roku motyw urodzin mógł być tylko jeden – oczywiście będzie to Świnka Peppa, a właściwie Peppa Pig, bo Lea, podobnie jak Maja w swoim czasie, ogląda tę bajkę tylko w jedynej słusznej, brytyjskiej wersji.

Urodziny Świnka Peppa

W tym roku znów robimy jedynie małą imprezę dla rodziny. Zastanawiałam się nad zrobieniem Kinder Balu w sali zabaw, bo zeszłoroczne urodziny Mai świetnie się tam udały i dla rodzica organizacja takiej imprezy nie jest jakimś wielkim wysiłkiem. Po namyśle postanowiłam jednak odpuścić jeszcze ten rok. Leosia chodzi do przedszkola i w teorii miałaby kogo zaprosić na urodzinki, ale jej grupa to wciąż głównie maluszki, które dopiero kończą trzylatka, a niektórzy dopiero co skończyli dwa. Takie dzieciaczki raczej nie będą czuły się w pełni komfortowo na dużej, nieznanej sali zabaw razem z innymi, obcymi dziećmi – zresztą widziałam ile było łez i strachu z okazji występów na Dzień Mamy i Taty. Nadrobimy za rok!

Jeśli chodzi o urodziny ze Świnką Peppą, to aktualnie Allegro i praktycznie dowolny sklep z dekoracjami pozwola nam się wręcz tarzać w dekoracjach z tym motywem: są zaproszenia, serwetki, balony, girlany i co tylko chcecie. Ja akurat nie chciałabym utonąć w tej Peppie, więc pewnie zostanę jedynie przy kilku balonach w kształcie świnki i jej brata George’a, być może wydrukujemy też z Edwinem jakiś plakat i magnesy dla gości np. Trzy latka Leosi. Zaproszenia na pewno będą bez Peppy, bo nie zdzierżę! 🙂

Przy urodzinach z motywem, to tort zazwyczaj pełni główną rolę. Ja uwielbiam patrzeć na piękne wypieki pokryte masą cukrową i podziwiam zdolności cukierników, bo ja mam raczej dwie lewe ręce do dekoracji. Doświadczenie jednak podpowiada mi, że jeśli to możliwe lepiej wybrać tort pokryty kremem – zazwyczaj dorośli i dzieciaki zostawiają zbyt słodką masę wierzchnią. Dodatkowo taki tort jest o wiele droższy od ciasta pokrytego kremem. Jeśli nie ma innej możliwości, bo dziecię akurat ma takie marzenie, to wezmę takie cudo z ręcznie lepioną Peppą. Chociaż tu akurat Leosia nie ma nic przeciwko prostemu, białemu tortowi z odpowiednim topperem i świnką wbitą w ciasto.

Jaki tort na urodziny ze Świnką Peppą?

Jeśli chodzi o tematyczne przekąski, to najprostsze będzie zrobienie czekoladowego musu „muddy puddles” i niebieska galaretka z kaczkami w roli dekoracji.

Wasze dzieci też miały lub mają fazę na Świnkę Peppę? Patrzę na moją starszą córką ( w zeszłym roku motyw jednorożca, w tym syrenki) i pocieszam się, że ta fascynacja mija 🙂

Categories: Rodzicielsko

Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x