Kalendarz adwentowy: inspiracje DIY i pomysly na zadania.

Nucę już po cichu „Coraz bliżej święta”, bo siłą rzeczy sama się wkopałam w ten ambaras. Mówiłam wam dziś na Instagramie, że jestem w trójce klasowej, a skoro już się tak złożyło, to właśnie jesteśmy na etapie mocnego ogarniania Mikołajek (drugoklasiści są jeszcze za mali na losowanie i wspólnie obdarowywanie siebie) oraz na wstępnym kreśleniu Wigilii klasowej. No, a skoro i tak już w głowie mi tylko jedno, to mogę wam podrzucić kilka pomysłów na kalendarz adwentowy.
Podobno taki kalendarz pochodzi z XIX w. i miał umilać odliczanie dni do świąt. A my umilanie sobie życia bardzo lubimy. Dokładniej, to ja i dziewczynki, bo mój mąż to całą tę naszą rozbuchaną celebrację przyjmuje z lekkim rozbawieniem momentami graniczącym z irytacją. Poniżej przedstawiam wam kilka pomysł na DIY Kalendarz Adwentowy. Niektóre propozycje pozwalają na wykorzystanie śmieci (pudełka po jajkach niespodziance – raz zrobione starczą wam na lata). Osobiście stawiam na zwykłe, papierowe torebeczki, ale co kto lubi 🙂
Kalendarz Adwentowy DIY
Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego
Niektórzy pudełeczka lub koperty wypełniają drobnymi prezentami. Ja stawiam na zadania (i cukiereczka, a co!). W ten sposób łatwiej nam tworzyć nasze własne tradycje, których jak pamiętacie – nie mamy. Kilka dni temu Maja zapytała mnie czy w tym roku też zrobimy Wigilię i powiedziała, że nie może się doczekać dekorowania ciasteczek z koleżankami. Chyba więc robię dobrą robotę 🙂 Co do technicznych uwag: ponieważ to ja wkładam zadania w torebeczki, to staram się wszystko ułożyć tak logistycznie, żebyśmy wszystko ogarnęły. Poniżej macie przykładowe zadania zapisane w kolejności losowej. Osoby religijne spokojnie mogą część podmienić na aktywności związane ze swoją wiarą np. odczytać odpowiedni fragment Biblii itp. Zresztą, to tylko moja lista, a wy możecie podejść do tematu zupełnie inaczej.
Wiem, w który dzień Maja wylosuje pieczenie ciasteczek, więc wcześniej mam już kupione składniki 😉 Jeśli chodzi o punkt ze zbiórkami, to można go modyfikować np. przedszkole Leosi wspiera Szlachetną Paczkę i mamy listę potrzebnych rzeczy, którymi możemy wesprzeć rodzinę. Za to w szkole często zbiera się puszki, koce i inne potrzebne rzeczy dla zwierzaków. U Mai w podstawówce w tym roku znów organizuje się zbiórkę zabawek i książeczek do szpitala.
Chętnie poczytam o waszych pomysłach w komentarzach!
- Napisać list do św. Mikołaja
- Upiec ciasteczka
- Przeczytać świąteczną książkę
- Zaprosić koleżanki na wspólne dekorowanie ciasteczek
- Zrobić papierowe płatki śniegu
- Poczęstować sąsiadów domowymi ciasteczkami
- Zrobić gorącą czekoladę
- Tańczyć do świątecznych przebojów
- Kupić coś dla zwierzaków i zawieść do schroniska lub oddać na zbiórkę w szkolę/przedszkolu
- Zrobić listę rzeczy, za które jestem wdzięczna w tym roku
- Wieczorny seans filmowy ze świąteczną bajką
- Posegregować zabawki i oddaj te, których nie potrzebujesz
- Zrobić papierowy łańcuch
- Iśćna wieczorny spacer i obejrzyj dużą choinkę na rynku
- Ubrać choinkę
- Grać w planszówki przy choince
- Zrobić kupon na „przytulasa” i dać go komuś bliskiemu
- Zadzwonić do kogoś z dalszej rodziny lub znajomych
- Powiedzieć coś miłego 3 osobom
- Zrobić zdjęcie z Mikołajem
- Zrobić kartki świąteczne dla sąsiadów
- Napisać świąteczną kartkę z podziękowaniem dla swojej nauczycielki, bibliotekarki, pana od świetlicy itd.
- Zaprosić nową koleżankę na zabawę w domu
- Upiec pierniczki