Kalendarz adwentowy: inspiracje DIY i pomysly na zadania.

Published by Sara on

Nucę już po cichu „Coraz bliżej święta”, bo siłą rzeczy sama się wkopałam w ten ambaras. Mówiłam wam dziś na Instagramie, że jestem w trójce klasowej, a skoro już się tak złożyło, to właśnie jesteśmy na etapie mocnego ogarniania Mikołajek (drugoklasiści są jeszcze za mali na losowanie i wspólnie obdarowywanie siebie) oraz na wstępnym kreśleniu Wigilii klasowej. No, a skoro i tak już w głowie mi tylko jedno, to mogę wam podrzucić kilka pomysłów na kalendarz adwentowy.

Podobno taki kalendarz pochodzi z XIX w. i miał umilać odliczanie dni do świąt. A my umilanie sobie życia bardzo lubimy. Dokładniej, to ja i dziewczynki, bo mój mąż to całą tę naszą rozbuchaną celebrację przyjmuje z lekkim rozbawieniem momentami graniczącym z irytacją. Poniżej przedstawiam wam kilka pomysł na DIY Kalendarz Adwentowy. Niektóre propozycje pozwalają na wykorzystanie śmieci (pudełka po jajkach niespodziance – raz zrobione starczą wam na lata). Osobiście stawiam na zwykłe, papierowe torebeczki, ale co kto lubi 🙂

Kalendarz Adwentowy DIY

Pomysły na zadania do kalendarza adwentowego

Niektórzy pudełeczka lub koperty wypełniają drobnymi prezentami. Ja stawiam na zadania (i cukiereczka, a co!). W ten sposób łatwiej nam tworzyć nasze własne tradycje, których jak pamiętacie – nie mamy. Kilka dni temu Maja zapytała mnie czy w tym roku też zrobimy Wigilię i powiedziała, że nie może się doczekać dekorowania ciasteczek z koleżankami. Chyba więc robię dobrą robotę 🙂 Co do technicznych uwag: ponieważ to ja wkładam zadania w torebeczki, to staram się wszystko ułożyć tak logistycznie, żebyśmy wszystko ogarnęły. Poniżej macie przykładowe zadania zapisane w kolejności losowej. Osoby religijne spokojnie mogą część podmienić na aktywności związane ze swoją wiarą np. odczytać odpowiedni fragment Biblii itp. Zresztą, to tylko moja lista, a wy możecie podejść do tematu zupełnie inaczej.

Wiem, w który dzień Maja wylosuje pieczenie ciasteczek, więc wcześniej mam już kupione składniki 😉 Jeśli chodzi o punkt ze zbiórkami, to można go modyfikować np. przedszkole Leosi wspiera Szlachetną Paczkę i mamy listę potrzebnych rzeczy, którymi możemy wesprzeć rodzinę. Za to w szkole często zbiera się puszki, koce i inne potrzebne rzeczy dla zwierzaków. U Mai w podstawówce w tym roku znów organizuje się zbiórkę zabawek i książeczek do szpitala.

Chętnie poczytam o waszych pomysłach w komentarzach!

 1. Napisać list do św. Mikołaja
 2. Upiec ciasteczka
 3. Przeczytać świąteczną książkę
 4. Zaprosić koleżanki na wspólne dekorowanie ciasteczek
 5. Zrobić papierowe płatki śniegu
 6. Poczęstować sąsiadów domowymi ciasteczkami
 7. Zrobić gorącą czekoladę
 8. Tańczyć do świątecznych przebojów
 9. Kupić coś dla zwierzaków i zawieść do schroniska lub oddać na zbiórkę w szkolę/przedszkolu
 10. Zrobić listę rzeczy, za które jestem wdzięczna w tym roku
 11. Wieczorny seans filmowy ze świąteczną bajką
 12. Posegregować zabawki i oddaj te, których nie potrzebujesz
 13. Zrobić papierowy łańcuch
 14. Iśćna wieczorny spacer i obejrzyj dużą choinkę na rynku
 15. Ubrać choinkę
 16. Grać w planszówki przy choince
 17. Zrobić kupon na „przytulasa” i dać go komuś bliskiemu
 18. Zadzwonić do kogoś z dalszej rodziny lub znajomych
 19. Powiedzieć coś miłego 3 osobom
 20. Zrobić zdjęcie z Mikołajem
 21. Zrobić kartki świąteczne dla sąsiadów
 22. Napisać świąteczną kartkę z podziękowaniem dla swojej nauczycielki, bibliotekarki, pana od świetlicy itd.
 23. Zaprosić nową koleżankę na zabawę w domu
 24. Upiec pierniczki

No i w sumie to tyle 🙂 Dajcie znać, czy któraś z inspiracji wpadła wam w oko!


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
3
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x