Jak łączę macierzyństwo z byciem sobą – Kobieta Niezgodna

Published by Sara on

Dziś zapraszam was na kolejną odsłonę cyklu. Tym razem temat podjęła Kobieta Niezgodna. Pamiętajcie by wesprzeć ją na Instagramie i Facebooku oraz zajrzeć na jej bloga!

Spełnienie!

Od zawsze a przynajmniej odkąd pamiętam uwielbiałam dzieci.
Lubiłam się nimi zajmować, opiekować, dbać o nie. Byłam nianią dla maluchów koleżanek, sąsiadek, rodziny ale nie taką nianią, która bierze kasę za opiekę ale taką, która sama się wprasza, bo to kocha.
Bardzo chciałam mieć dzieci.
Jednak największym moim marzeniem było ich uczenie , tak chciałam być nauczycielką
Życie jednak dało mi niespodziewanego kopa i zamiast iść na studia zostałam właśnie mamą.
Studia przepadły ale wtedy o nich już nie myślałam, miałam bowiem to co chciałam, swoje własne, ukochane dziecko… a potem drugie.
Spełniałam się w macierzyństwie a jakże, uczyłam swoich synów, zaangażowałam się w szkole, byłam zajęta i szczęśliwa, jako matka. Niestety jako kobieta nie istniałam.
Trwało to trzynaście lat.
Rozwiodłam się, związałam z innym mężczyzną i…znów zostałam mamą!
Jednak obecne macierzyństwo jest zupełne inne.
Może to doświadczenie a może trudne przejścia, nauczyły mnie tego aby nie oddzielać bycia mamą od bycia sobą.
Ja to matka, kobieta – jedna osoba!
Bycie kobietą dało mi przywilej bycia mamą, natomiast macierzyństwo dało mi spełnienie.
Teraz już nie uciekam tylko w dzieci. Wiem, że aby nasza rodzina funkcjonowała, była szczęśliwa i trwała, każdy z nas musi być sobą.
Musimy spełniać swoje marzenia a jednocześnie wypełniać przypisane nam przez życie role.
Najważniejsze dla mnie są dzieci, miłość mojego partnera i własne marzenia, to dlatego zaczęłam pisać blog, wróciłam do pisania wierszy a już wkrótce rozpocznę studia, marzy mi się filologia polska ale, że dzieci już mam i poznałam dokładnie z czym to się je, to zamiast polonistyki
wybieram edukację medialną i dziennikarską.
Może to moje macierzyństwo nie jest zbyt klasyczne, może to niektórych zdziwi, że nie musiałam w nim odnajdywać siebie ale tak to czasami jest, że będąc matką, można być też sobą i można się w tym spełniać. Szkoda, że zrozumienie tego zajęło mi aż tyle czasu ale lepiej później niż wcale. Pamiętajcie moje kochane, będąc mamą nie zawsze trzeba myśleć jak mama o wiele więcej zyskacie i o wiele więcej wyniesiecie z macierzyństwa gdy będąc mamami jednocześnie będziecie przebojowymi kobietami z głową pełną marzeń!!!

Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x