Filmy do cyca

Published by Sara on

Karmienie piersią jest super, ale nie ukrywajmy: zajmuje trochę czasu. Zwłaszcza na początku, a także wtedy, gdy dziecię zaczyna potrzebować więcej pokarmu lub przechodzi skok rozwojowy. Wtedy możesz narzekać, że twoje życie jest bezsensu, bo młode tylko „wisi na piersi”, a ty już nigdy nie wyjdziesz z domu więc każesz mężowi kupić butelkę. Lub możesz przeczekać ten nie tak długi moment i bezczelnie korzystać z przymusowego siedzenia w fotelu. Jak? A na przykład oglądając filmy!*

Eddie zwany Orłem

Pamiętajcie Adama Małysza? To teraz wyobraźcie sobie, że Małysz pochodzi z Wielkiej Brytanii i… nie za bardzo umie skakać. Właściwie nigdy tego nie robił, ale że zawsze chciał wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich, a w skokach narciarskich nie będzie miał konkurencji…Historia Eddie’ego Edwardsa to bardzo zabawny i ciepły film. Idealny na rodzinny seans w niedzielę po obiedzie.

Praktykant

Zostawmy Małysza! Teraz wyobraźcie sobie swojego dziadka. Ile ma lat? 70? A teraz wyobraźcie sobie, że wasz dziadek ma zacząć pracować w firmie sprzedającej ubrania przez Internet np. coś w stylu Zalando. Jego współpracownicy to młodzi hipsterzy z brodami noszący koszule w kratę, a szefową jest bardzo wymagająca, ale w gruncie rzeczy, zagubiona dziewczyna. Znów ciepła i optymistyczna opowieść 🙂

Rozumiemy się bez słów

O tym filmie kilkakrotnie słyszałam od przyjaciół: obejrzyj, obejrzyj. A ja zwlekałam. Bo co niezwykłego ma być w historii dziewczyny, której rodzice są głuchoniemi, a jej się marzy śpiewanie? Powiem wam tylko tyle, że w ostatnim miesiącu obejrzeliśmy ten film trzy razy, oboje płakaliśmy (chociaż więcej się śmialiśmy), a ścieżkę dźwiękową nagraliśmy i słuchamy w aucie.

Za jakie grzechy, dobry Boże?

Kolejna francuska komedia, mocno uszczypliwa, bo kilkakrotnie pada w niej zdanie: „nie jestem rasistą, ALE…”. Mamy tu bogatych rodziców, którzy hołdują tradycji i boją się opinii innych ludzi. Tymczasem ich córki wiążą się z dziećmi imigrantów. Jest Żyd, Muzułmanin, Chińczyk oraz ten czwarty, niby katolik, ale przecież czarny. Do pośmiania się, ale z nutką refleksji.

Pierwsze dni po porodzie spędziłam w Anglii 🙂 Leżąc półprzytomna w łóżku z Leą u boku zanurzyłam się w świecie Jane Austen oraz poznałam Kapitana Poldarka. Ten ostatni serial polecam każdemu (każdej?) wielbicielce rodzinnych sag oraz brytyjskiego akcentu.

7627290.3

Wszystkie grafiki: filmweb.pl

*książki też się sprawdzają, ale to już zależy od rozmiaru książki, ruchliwości dziecka i wymaganego skupienia przy lekturze.

Categories: Lifestyle

Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x