Uroczy „Rok w lesie” w biblioteczce Mai.

Published by Sara on

Gdy wybieram książki do Majczynej biblioteczki toczą we mnie bój dwie mamy. Jedna z nich pragnie by młodą otaczały ciekawe książki z pięknymi ilustracjami i mądrym przesłaniem lub dawką edukacji. Druga dobrze wie, że najtańsza i kiczowata kolorowanka z  dyskontu, jeśli ma tylko ilustracje z ulubionymi bohaterami, zawsze wygra. Są jednak nowości w literaturze dla dzieci, które zadowolą zarówno rodziców, jak i przede wszystkim dzieci. Jak tylko zobaczyłam w Epmiku kontynuację „Roku w mieście„, wiedziałam, że musimy się bliżej zapoznać z tą książeczka.

unnamed (1)

Sukcesem tej książki jest prostota i całkowicie zdanie się na wyobraźnię. Poznajemy mieszkańców lasu i możemy obserwować ich przez cały rok, kartka po kartce. A to niedźwiedzie jeszcze śpią, a to lis goni zająca. Lubimy z Mają ułożyć się wieczorem na łóżko i wspólnie tworzyć historię dotyczące życia zwierząt. Mogę też wtedy ukradkiem przemycać informacje tak przydatne przedszkolakowi: zmiany w porach roku, zwyczaje zwierząt i owadów. Jednocześnie nie mogę narzekać na jakość książki i ilustracje, bo te są po prostu piękne. Innymi słowy i wilk syty (Maja), i owca cała (mama, która nie musiała kupować kolorowanki z różowymi kucykami).

unnamed (2)

Gdy pogoda nie zawsze sprzyja wyjściu do lasu, przenieście się do niego z wygodnego łóżka!

Książkę powinniście dostać w dobrych księgarniach lub bezpośrednio na stronie Naszej Księgarni.

Categories: Lifestyle

Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
5
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x