Czy wiesz co robią żaby? / Wygraj żabią książkę!

Published by Edwin on

Lubimy, ja i KoCórka, takie przesyłki – przesyłki, w których znajdujemy książki. A jeśli jest to jeszcze prezent ciekawy i porządnie wydany, to sama przyjemność robić mu zdjęcia i pisać o nim.

Co robią żaby książka dla dzieciWiedziałam, że wydawnictwo Nasza Księgarnia szykuje dla nas książkę i każdego dnia z nadzieją zaglądałam do skrzynki pocztowej. W końcu jest! Przyszła! Rzuciłyśmy się na „Co robią żaby” jak szalone. Po kilku dniach oswajania się z pozycją zilustrowaną przez Katarzynę Bajerowicz, muszę stwierdzić, że książka jest idealna zarówno dla mojej KoCórki jak i dla każdego dziecka w wieku od 3 do 8 lat. I piszę to szczerze i obiektywnie, bo chociaż starałam się silnie – wad nie znalazłam.

_VNM8471

Po pierwsze: format – duży i wygodny dla małych rączek. Na kartach książki można było zawrzeć wiele ciekawych szczegółów a dzięki ich wielkości, nie musiałam wysilać wzroku by tłumaczyć KoCórce jakieś żabie ciekawostki. Dobrze, że „Co robią żaby” jest wykonane z tektury. Niby moje dziecię wie już, że książek nie wolno niszczyć ale wciąż zdarzają się wypadki. A to za mocno pociągnie za kartkę i strona naderwana, albo rozpaćka banana na książce i jak to teraz sczyścić? Z tektury zetrę plamę, tektura tak łatwo się nie niszczy.

_VNM8474Największą zaletą książeczki są pięknie wykonane i odtwarzające rzeczywistość ilustracje. No oczywiście, że dzieciakom wystarczyłyby postacie z ulubionych bajek i komiksów ale nic nie stoi na przeszkodzie by przy okazji wspólnej zabawy wpoić młodszemu pokoleniu trochę poczucia estetyki. Z tego powodu w KoCórkowej biblioteczce królują książki świetnie zilustrowane , takie jak „Co robią żaby”.

Nie zapominajmy o zabawnych rymowankach autorstwa Marcina Brykczyńskiego. Z doświadczenia wiem, że moje dziecię niedługo zacznie powtarzać krótkie wierszyki, tak jak to było z wcześniejszymi książeczkami. Przygotujmy się na żabokalipsę!

_VNM8475Najciekawszym elementem książki, szczególnie zainteresują się nim starsze dzieci ale spokojnie – ja też miałam niemałą frajdę przy czytaniu, są przyrodnicze ciekawostki przemycone zręcznie przez autorkę. Czy wiedzieliście czym są mszywioły? Albo które żaby robią „kum”, a które wydają inne dźwięki? Nie? Ja też nie a dzięki „Co robią żaby” moja wiedza o tych płazach ( żabologia?) wskoczyła niczym rzekotka drzewna na zupełnie inny poziom.

_VNM8476 _VNM8481Dodajmy do tego wzór na żabie origami, pamiętajmy też o grze planszowej i już mamy pomysł na mądrą zabawę z dzieckiem.  Najlepsze jest to, że mam do przekazania w dobre ręce jeden egzemplarz „Co robią żaby”.

KONKURS

No właśnie, a co trzeba zrobić by wziąć udział w konkursie? Niewiele.

1. Polubić profil Muffin Case na Facebook’u

2. Udostępnić grafikę konkursową

Konkurs trwa od 18.12.2014 do 31.12.2014; wyniki najprawdopodobniej ogłoszę dzień później.

Wysyłka tylko na terenie Polski ( sorry, taki lajf ).

Lajkujcie i udostępniajcie, bo macie okazję wygrać na prawdę fajny prezent dla swojego dziecka. A jeśli jeszcze się nie rozmnożyliście to wysilicie mózgownice i przypomnijcie sobie o kuzynie, siostrzenicy albo córeczce sąsiadów. Też będzie im miło!

Co robią żaby książka dla dzieci


Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x