fbpx

Top 10 filmów do płakania.

Są takie filmy, przy których wiem, że będę płakać. Kierując się troską o moje zdrowie emocjonalne, nie oglądam ich codziennie. Może raz do roku? Może nawet rzadziej. Czasem jednak wiem, że muszą sobie włączyć coś, co dobrze znam i przy czym będę płakać jak rozhisteryzowana idiotka. Jak to nas w liceum uczono – takie katharsis czasem dobrze robi psychice. Bum! Praktyczne nauka z historii literatury – jednak istnieje coś takiego.

Poniżej znajdziecie listę filmów, przez które zużyjecie wszystkie chusteczki w domu. Kolejność przypadkowa.

1.MARZYCIEL

Mamy tu piękną, baśniową historię o przyjaźni między pisarzem James’em Barrie a pewną wdową i czwórką jej synów. Film pokazuje jak w głowie artysty powstaje piękna opowieść o Piotrusiu Panu. Czemu płaczę? Głównie przez zakończenie – wzruszające chociaż wciąż utrzymana w delikatnej atmosferze filmu.

 

2. SZKOŁA UCZUĆ

Popularny i niegrzeczny chłopak plus niepopularna kujonka. Film zrealizowany na podstawie powieści Nicolasa Sparksa jest przewidywalny do bólu. A i tak bez umiaru za pierwszym razem, za drugim i za trzecim też.

3. ZNIEWOLONY

Filmu, który otrzymał w tym roku Oscara, nie trzeba chyba nikomu rekomendować. Płakałam, bo świat był i jest taki niesprawiedliwy i podzielony rasowo. Płakałam nad losem biednej Patsey. Płakałam na końcu, bo tych zmarnowanych lat w niewoli nikt Samuelowi już nie zwróci…Nie jestem jeszcze gotowa by wrócić do tego filmu.

A teraz moja ulubiona  część tego zestawienia:

 

4. KRÓL LEW

Zawsze płaczę na Królu Lwie. Dwa razy. Pierwszy raz to, gdy umiera Mufasa ( uwaga! Spoiler!). Drugi raz, jak wszystko dobrze się kończy a znów leci w tle “Krąg życia”.

5. NEVER LET ME GO

Na tym filmie nie będziecie po prostu płakać. Zostawi on w waszych mózgach głębokie ślady, po których zaczną krążyć myśli dotyczące wyborów etycznych i egoizmu dzisiejszego pokolenia. Nic więcej wam nie powiem ale jak nie będziecie mogli zasnąć po obejrzeniu tego dramatu sci-fi, bo nie będziecie mogli się pogodzić z sytuacją przedstawioną w tej produkcji – ostrzegałam!

6. POKUTA

Dla mnie nie był to film rewelacyjny. Obejrzałam go głównie ze względu na James’a McAvoya. Jest jednak pewna scena, po której czułam niemal fizyczny ból.

Uwaga, spoiler:

Nie mogę powstrzymać łez, gdy Briony wyjawia, że Cecilia i Robbie nie mieli okazji się spotkać ponownie. Zginęli w czasie Drugiej Wojny Światowej nie mając nawet okazji by się pożegnać.

7. PAMIĘTNIK

Piękna i wzruszająca historia o miłości, która przetrwała upływ czasu i życiowe niepowodzenia. Nic dodać, nic ująć.

8. ONE DAY

Jaka ja byłam zła na ten film! Gdzieś w połowie wyczułam jak się skończy i w tym momencie zaczęłam ryczeć. Pokazano tu, jak często w życiu kierujemy się złymi wartościami, skupiamy się na karierze i ambicji a zapominamy o tym, co najważniejsze.

9. CZAS NA MIŁOŚĆ

Tak na prawdę, mimo umiejętności do podróżowania w czasie głównego bohatera, nie mamy tu zadziwiających zwrotów akcji i wydarzeń obfitujących w dramatyczne emocje. Dwójka ludzi się poznaje i zakochuje w sobie. Biorą ślub. Pojawia się jedno dziecko, drugie. Jest zmęczenie, rutyna i problemy rodzinne. Ten film jest po prostu zadziwiająco prawdziwy a jednocześnie wciąż niesie optymistyczne przesłanie.

10. STALOWE MAGNOLIE

Idealny film na babskie wieczory: mamy tu przyjaźń i wieź między kobietami. Życiowe dylematy i to jak w ich obliczu dziewczyny się wspierać. I dla mnie najważniejsze: niesamowita miłość matki i córki. Ten film znów zaczął za mną chodzić i chce bym go obejrzała. To, kto szykuje chusteczki i siada ze mną przed ekranem?

A wy na jakich filmach płaczecie?

Ps. Przed chwilą przypomniało mi się o “Moulin Rouge”. Chętnie połaczę go z planowanym oglądaniem “Stalowych Magnolii”. Jak płakać, to raz a porządnie.

 

 

10
Dodaj komentarz

avatar
 
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Buba Bajdocjasan neruJustyna SabalskaMatka PolkiMaja Depp Recent comment authors
  Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Buba Bajdocja
Gość
Buba Bajdocja

Z powyższych widziałam dwa. Chyba nie płakałam (?).
Chętnie obejrzę Pozostałe. Dzięki 🙂

san neru
Gość
san neru

Dorzuciłabym ,,Love, Rosie” i lista dla mnie idealna 🙂
Pozdrawiam

Muffin Case
Gość

Nie mogę się doczekać aż obejrzę Love Rosie, bo książkę już czytałam i bardzo podobała mi się ta historia.

Justyna Sabalska
Gość

Król Lew to jest klasyka. Ja dodałabym jeszcze Marley i ja oraz Grobowiec świetlików.

Matka Polki
Gość
Matka Polki

Moulin Rouge uwielbiam, też płacze na Szkole Uczuć
Poza tym Zielona Mila, Stowarzyszenie Umarłych Poetów, chociaż ja to nawet na bajkach potrafie się popłakać 😛

Muffin Case
Gość

Patrz punkt 4 i Król Lew 🙂

Maja Depp
Gość
Maja Depp

Też uwielbiam Marzyciela <3. Najbardziej płakałam na Wrogowie Publiczni i Blow. Johnny gra naprawdę wzruszająco 🙂

Muffin Case
Gość

“Wrogów” mam na swojej liście “do obejrzenia” ale tyle tam filmów, że nie wiem kiedy się obrobię 😛

Dominika Szatanik
Gość
Dominika Szatanik

Ja zawsze płaczę na “Armageddonie”, na końcowej scenie, gdy Bruce Willis rozmawia z Liv Tyler. Poza tym, ryczałam jak bóbr oglądając “Lektora” i “Tańcząc w ciemnościach”. Do tej listy pewnie dało by się dorzucić jeszcze kilka filmów, ale teraz nie potrafię sobie nic innego przypomnieć.

Muffin Case
Gość

“Lektor” bardzo mi się podobał jako film.
A “Tańcząc w ciemnościach” muszę obejrzeć.

Navigate

Pin It on Pinterest