Ile pokazujesz w sieci?

Published by Sara on

Znów wybuchła afera! Jak ja to lubię! Zacieram więc rączki i biorę się do pisania.

Wszystko zaczęło się od pewnej kobiety, która wstawiła swoje zdjęcie na Facebooku. Niby nic dziwnego, ileż to zdjęć dziennie dodaje się na Facebooku? Najczęściej przechodzą one bez echa, wzbudzając mniejszą lub większą falę lajków u naszych znajomych. Jednak na tym konkretnie zdjęciu kobieta karmi dzieci piersią, do tego widać jej brzuch pokryty rozstępami.

Chciałam wam pokazać to zdjęcie ale widocznie Facebook jednak je usunął, bo nie mogę go nigdzie znaleźć. I to właśnie była cała ta afera. Pojawiały się głosy, że to jest obleśnie, obrzydliwe, że nie dba o siebie etc. Wiecie co? Mi też się to zdjęcie nie podobało. Tu mam prośbę do matek broniących w komentarzach tej kobiety: doczytajcie do końca, bo puenta może was zaskoczyć.

Gdy zobaczyłam to zdjęcie na tablicy znajomych…Nie obeszło mnie ono wcale. Karmienie piersią, rozstępy, wszystko to jest dla mnie normalne. Jedynie zastanowiłam się dlaczego ta kobieta zdecydowała się pokazać półnago publicznie. Samo zdjęcie nie podoba mi się nie ze względu co przedstawia, tylko w jaki sposób to przedstawia. Widziałam piękne zdjęcia kobiet pokazujących swoją bliznę po cesarce, kobiet karmiących piersi. Widziałam zdjęcia kobiet, które mają zmarszczki, fałdki, rozstępy a dobry fotograf pokazał nam ich piękno. Teraz porównajcie to sobie ze zdjęciem cykniętym ot, tak, bez przemyślanego ujęcia, dobrego oświetlenia i pewnie kiepskiej jakości sprzętem.

Coby nie było, że przeszkadzają mi te nieszczęsne rozstępy u tej pani – nie przepadam za zdjęciami niewyraźnymi, robionymi telefonem komórkowym ( mimo popularności Instagrama). Nie widzę sensu  wstawianiu codziennie takiego samego zdjęcia, w takiej samej pozycji, z taką samą miną. Tylko ubranie jest inne. Wolę wstawić jedno zdjęcie na miesiąc albo nawet rzadziej ale niech ono coś ciekawego przedstawia – nie potrzebuję 300 komentarzy „o, jaka ty śliczna jesteś”.

Więc jeśli celem tej pani było propagowanie karmienia piersią, to niezbyt się jej udało. A jeśli to było zdjęcie wstawiono tak sobie, to no cóż…Niby możemy robić ze swoim profilem co chcemy ( o ile to nie łamie regulaminu Facebooka) ale czy wszystko co robimy jest dla nas korzystne?

Zostawmy już to nieszczęsne zdjęcie i pomyślcie o tych statusach, w których użytkownicy chwalą się jak to upili się na imprezie. Myślicie, że każdy dba o ustawienia profilu? A co jeśli taki tekst zobaczy pracodawca? Jaką opinię sobie wyrobi o pracowniku?

Niektórzy też robią po prostu z siebie…idiotę. przykłady prawdziwych postów z Facebooka:

„Ile okresów musisz przegapić zanim dowiesz się, że jesteś w ciąży?”

„Nigdy nie mów nikomu o swoich problemach. 20 %  nie dba o to a pozostałe 85 % są zadowoleni, że je masz”

Więcej hitów z Facebooka znajdziecie TU

Zanim napiszecie, że ta kobieta chciała pokazać naturalny wygląd bez użycia Photoshopa zastanówcie się: czy wy wychodzicie z domu z gołym brzuchem? W wałkach na głowie? W rozwleczonych, brudnych spodniach?

Mimo że, uważam za wstawienie tego zdjęcia za nierozsądne, to nie rozumiem nagonki na tę kobietę. Tu się kłania to, co napisałam wyżej – jest tyle zdjęć mężczyzn z gołymi brzuchami na plaży, dziewczyn po solarium z brwiami od szklanki. A to co się dzieje na Naszej Klasie to dopiero atrakcja ( nie mam Naszej Klasy ale wystarczy, że wpiszecie w Google: zdjęcia z nk ). Przecież takie zdjęcia też odkrywają za dużo, pewnie oburzają czyjeś poczucie estetyki.

Dlaczego więc oberwało się tylko karmiącej matce?

furious businessman throws a punch into the computer

 

 

 


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
8
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x