Rodzinny obiad z atrakcjami dla dzieci w Warszawie – DeSilva Piaseczno

Published by Sara on

Przenieśmy się w czasie o kilka lat wstecz. Mój mąż dopiero co otworzył firmę, a początki nie były różowe. Nie było nas stać na wielki lokal, zresztą nie czuliśmy też takiej potrzeby, więc gnieździliśmy się w małym pokoju, który stanowił część większego lokalu. Resztę pomieszczenia wynajmowała inna firma, w której pracowała między innymi pani Wiesia. Czasem, gdy nie było klientów, piliśmy wspólnie z panią Wiesią kawę i plotkowaliśmy na różne tematy.

I tak pewnego dnia, a był to bodajże czwartek, oświadczyłam, że mam ochotę na rosół. Pani Wiesia nie kryła zdziwienia:

-Ale jak to tak? W czwartek?

-W czwartek. Bo ja gotuję rosół, kiedy mam ochotę. A prawie nigdy nie gotuję go w niedzielę.

Nie wiem, czy moja rozmówczyni była bardziej zdziwiona moim gotowaniem rosołu w czwartek, czy też niegotowaniem go w niedzielę. Faktem jednak jest to, że ja bardzo rzadko gotuję w niedzielę. Jest to dla nas szczególny dzień, w którym możemy się w pełni skupić na rodzinie i szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się stanie przy garach. Większość niedziel spędzamy u moich rodziców. Maja widzi się z dziadkami, może swobodnie pobiegać na podwórku, pomaga babci w kuchni. Dorośli rozmawiają, oglądają coś razem, piją wino. Jak pogoda dopisuje, to wyciągam moje panny na spacer po wsi. Fajnie jest.

Od czasu do czasu idziemy też do restauracji. Maja bardzo to lubi i zaskakuje nas często tym, że potrafi się zachować nawet w miejscach, które niekoniecznie są przystosowane do dzieci. Tym razem jednak było inaczej.

Ostatniej niedzieli wybraliśmy się do Hotelu DeSilva pod Warszawą na organizowane tam rodzinne obiady z atrakcjami dla dzieci. Do restauracji można zajrzeć każdego dnia w tygodniu, ale w niedzielę to rodziny są szczególnymi gośćmi, a dzieci to już dostają status VIPa 🙂

Przede wszystkim dla najmłodszych przygotowano specjalne menu, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Są nuggetsy i hamburgery, jest uwielbiana zupa pomidorowa, a także ulubione dziecięce dania na słodko: naleśniki i racuszki. Do tego pełno owoców, galaretki i ciasta. A także pokrojone w słupki warzywa, dla prozdrowotnych rodziców. Moje dzieci na szczęście nie mają żadnych alergii, ale restauracja przygotowała też posiłki dla osób nietolerujących glutenu. I wiecie co? Nawet dobre były te bezglutenowe bułki!

Dla Mai jedzenie było tylko dodatkiem. Błyskawicznie zjadła frytki, zagryzła nuggetsem i pobiegła się bawić. Dzieci mają zapewnioną animatorkę, a każdy tydzień przynosi nowe, tematyczne atrakcje. Dzięki temu rodzice mogą spokojnie zjeść i porozmawiać na nieco inne tematy niż przedszkolne dylematy swojej pierworodnej. A w minionym tygodniu rządziła Afryka: dzieci robiły lornetki i szukały dzikich zwierząt, tworzyły maski i tańczyły do afrykańskich rytmów. Każda kolejna niedziela będzie „podróżą” w inne miejsce na świecie.

Tak się tu skupiam na dzieciach, a tymczasem dorośli też mieli co robić. Zjedliśmy pyszny obiad, a gdy Leosia zasnęła, przy kawie i winie (kawa dla karmiącej :)), dyskutowaliśmy i przeglądaliśmy prasę. Podzieliłam się nawet z mężem spostrzeżeniem, że fajnie byłoby zebrać większą ekipę (dziadków, znajomych ze swoimi dziećmi) i przyjechać jeszcze raz.

wołowina z pieczonymi warzywami – pyszna!

kaczka w tymianku z rewelacyjnym puree z selera i jabłka – muszę to powtórzyć w domu

Kto powinien się wybrać w niedzielę do De Silva?

  • rodzice, którzy mają daleko dziadków a chcą spędzić trochę czasu razem ( dziecko na pewno nie będzie się nudzić )
  • rodzice, którzy szukają ciekawych miejsc i atrakcji dla swoich dzieci
  • wszyscy, którzy lubią dobrze zjeść

Udało mi się dostać rozpiskę atrakcji na najbliższy miesiąc. To, kiedy się wybieracie?

15.01.2017 niedziela – ZWIEDZAMY AZJĘ

Stworzymy chińskie wachlarze, odwiedzi nas wielki smok, będziemy przebiegać przez mur chiński, wylosujemy ciasteczko z wróżbą, przygotujemy lampion. Sprawdzimy się również w przekładaniu ryżu z miseczki na czas.

21.01.2017 sobota – ZWIEDZAMY AMERYKĘ POŁUDNIOWĄ

Trafiliśmy idealnie na czas karnawału na terenie Rio De Janerio. Wykonamy stroje, maski oraz grzechotkę by móc uczestniczyć w muzycznej fiestcie tego regionu świata. Na nasz zwierzyniec zagoszczą własnoręcznie zdobione papugi. Pióra to będzie zdecydowanie motyw przewodni naszego spotkania. Plastycznym pracą jak zawsze będą towarzyszyły przerywniki muzyczno-sportowe.

29.01.2017 niedziela – ZWIEDZAMY EUROPĘ

Zbudujemy wieżę Eiffel’a, ozdobimy własny mur Berliński, sprawdzimy się w skokach narciarskich a Austrii, stworzymy najdłuższy włoski makaron na świecie, a także przygotujemy „pizzę”. Wykonamy własne zegarki rodem Big Bena z Anglii, zatańczymy greka zorbę w Grecji, oraz udamy się na polską wieś, pełną przeróżnych zwierząt.

Wpis powstał przy udziale DeSilva Piaseczno.

Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x