Tiny Love 3 w 1: bujaczek, leżaczek, łóżeczko. Jak się sprawdza?
Nie znam się na bujaczkach. Tak się złożyło, że przy Mai nawet nie pomyślałam o takim gadżecie. Jedną z pierwszych rzeczy, których uczysz się. gdy powiększa ci się rodzina, jest to, że każde dziecko jest inne. Chociaż po tych samych rodzicach. I tak nasza Leośka uwielbia być przy mamie, a jednocześnie potrafi sama zasnąć (sztuka, którą Maja długo nie mogła opanować). Edwin nawet się śmieje, że młoda działa jak wifi. Wystarczy, że jestem w zasięgu jej wzroku, a się uspokaja.
Oczywiście, mam chustę i nieraz z niej korzystam. Przyznam jednak, że boję się gotować obiad i mieć Leę z przodu. Gorące garnki, ostre noże…Obiad jednak zjeść trzeba, a czasem i popracować przy komputerze i stąd pojawiła się myśl o bujaczku. Wpisałam w Google hasło i pierwszym, który mnie zauroczył był właśnie Tiny Love 3 w 1. Przeszedł także dalszą selekcję, a gdy zapytałam was o opinie, byłyście na tak, chociaż wiele z was polecało leżaczek od Fisher Price. Brałam go pod uwagę, ale jednak stonowana kolorystyka Tiny Love i możliwość zamienienia go w chwilową kołyskę wygrało.
ZAKUPY: gdzie kupić Tiny Love 3 w 1
Krótko mówiąc: w Internecie! Wiadomo, że jest taniej niż w sklepach stacjonarnych. Warto jednak nie klikać w pierwszy z brzegu link, tylko przeanalizować rynek. Przykładowo w Empiku nasz leżaczek kosztował prawie 500 zł. W wielu sklepach internetowych cena wynosiła około 400 zł. Mi nie zależało na konkretnym kolorze więc z chęcią kupiłam model w brązie za 320 z przesyłką (inne kolory były droższe).
SKŁADANIE BUJACZKA
No, naszykujcie sobie śrubokręt. Nie jest tak, że wyjmujecie go z pudełka i jednym płynnym ruchem rozkładacie gotowy produkt. Może to ja jestem taka ułomna, ale trochę trzeba się pobawić. Nie zrozumcie mnie źle: dacia radę! Po prostu myślałam, że będzie to prostsze. I jeszcze jedna rzecz: zaopatrzcie się w baterie!
Tiny Love w codziennym użyciu
Jedna z ważniejszych dla mnie rzeczy: bujaczek rozkłada się na płasko i tworzy w ten sposób tymczasowe łóżeczko. Dla mnie to była bardzo ważna rzecz, bo często jeździmy do rodziców i tam wolę młodą kłaść w bujaczku niż np. na kanapie. Jeszcze ktoś na niej usiądzie 😉 Wiadomo, że gdy biorę ze sobą wózek, to inna sprawa, ale ja nie zawsze mam potrzebę ten wózek brać – krótsze spacery bez obciążenia zaliczamy w chuście.
Ktoś na Instagramie zwrócił mi na to uwagę, że Tiny Love się nie składa. Faktycznie, jak już powkręcacie śrubki, to będziecie go co najwyżej przesuwać z miejsca na miejsce. Ja jeżdżę kombi więc, gdy odwiedzam rodziców, po prostu wrzucam go do bagażnika.
Poza tym, że Tiny Love rozkłada się na płasko, można w nim położyć dziecko w pozycji półleżącej (przypina się je wtedy pasami) i właśnie z tej formy korzystamy najczęściej. Młoda często leży na podłodze więc bez wyrzutów sumienia wsadzam ją do bujaczka, gdy muszę coś zrobić przy komputerze. Bujam Leę nogę, ona gada do zawieszek z karuzeli i jest dobrze. Po dwóch dnia od zakupu, stwierdziłam, że to jeden z lepszych rzeczy jaką mogłam kupić. Młoda niejednokrotnie sama zasnęła w leżaczku, gdy ja na przykład robiłam obiad. Poza tym jest w nim bezpieczna od siostrzanych zapędów Mai – raz dostałam zawału, jak ją zaczęła sadzać na podłodze…
Jeszcze kilka słów o pozytywce: mamy trzy tryby. Ciągłą „wesołą” muzyczkę, spokojną do usypiania oraz „wesołą”, która załącza się w momencie poruszenia bujaczkiem. Do tego dwa tryby głośności. Zawieszki są dwie: lusterko w kształcie słoneczka i ślimak z dzwoneczkiem w środku. Można je łatwo odpiąć i np. przyczepić do fotelika. Zauważyłam, że Leośka polubiła ślimaka i często biorę go ze sobą.
Oczywiście materacyk można łatwo zdjąć i wrzucić do prania, ale jak już się zachowuje w pralce – tego nie wiem. Dla mnie dodatkową zaletą jest to, że Tiny Love 3 w 1 nie ma w swojej ofercie pstrokacizny. No i skoro miałam wydać na sprzęt parę stów, to dobrze jeśli trochę będziemy z niego korzystać. Ten bujaczek jest do 18 kilo, więc spokojnie starczy nam na lata.
Wady Tiny Love:
-stosunkowo trudno się składa
-nie jest zbyt mobilny
-cena; Fisher price jest tańszy
Zalety:
-3 w 1; inwestycja na lata
-ładny design, mało „dzieciaty”
-nie za głośna i nienachalna muzyczka