Ciągle piszą o karmieniu piersią. Dlaczego?

Published by Sara on

Budzisz się rano. Jak masz dziecko, to może być to nawet nieludzko wczesna pora. Co chwila ziewając robisz śniadanie i budzisz córkę do przedszkola. Podajesz mężowi pasek – jak to jest, że chociaż zawsze leży w szafie (pasek, nie mąż), to twój oblubieniec nigdy nie może go znaleźć. Wypychasz rodzinę z domu i w końcu możesz przy kawce poczytać Internety Codzienne – robisz przegląd sociali w komórce/tablecie/laptopie.

I masz! Ta blogerka znowu napisała o karmieniu piersią. A na tamtym portalu przegląd poduszek do czego? No, do karmienia! Na Instagramie wszędzie #jestembokarmie albo inne durne hashtagi. A ty, biedna, karmiąca mlekiem modyfikowanym czujesz się sterroryzowana. O matkach butelkowych to już nikt nie napisze. #smuteczek

Otóż, moja droga, istnieje bardzo prosty powód, dla którego powstaje tyle tekstów dotyczących karmienia piersią. I wcale nie chodzi o promocję tego zjawiska. Internet po prostu odpowiada na potrzeby swoich użytkowników.

A o co może zapytać rodzic kupujący mleko modyfikowane?

  • Jakie mleko wybrać
  • Jak przygotować mleko
  • Jak sterylizować butelki
  • Jaką butelkę wybrać
  • Zaparcia/Gazy i inne problemy z brzuszkiem u dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym
  • Jak przejść na mleko modyfikowane

Dodatkowo blogerzy mogą zrobić listę gadżetów przydatnych przy karmieniu butelką, ale to już właściwie tyle. A co z karmieniem piersią?

Zacznijmy od:

  • Czy mogę jeść…

I tu powinnam wypisać długą listę składników. Zaczynając od schabowych, kapusty i fasoli, zahaczając o czekoladę i pomidory, a kończąc na…surowej wodzie. Niby wiemy, że dieta mamy karmiącej to mit, ale reszta użytkowniczek dopiero się o tym dowie.

Co mamy dalej? A różne przypadłości związane z karmieniem np. nawał, stany zapalne i zastoje. Młode mamy zastanawiają się też:

Czy mogę pić alkohol karmiąc piersią?

Czy mogę brać antybiotyki/leki przeciwbólowe/antydepresanty, gdy karmię piersią?

Jak odstawić dziecko od piersi?

Kiedy odstawić dziecko od piersi?

Moje dziecko nie chce się odstawić od piersi. Co robić?

Jak przechowywać odciągnięte mleko?

Jaki laktator wybrać? (i tu powtarzają się pytania o wybór butelki, sterylizację i gadżety związane z karmieniem butelką)

Powrót do pracy w trakcie karmienia piersią?

Czy mogę pić kawę w czasie karmienia piersią?

Karmienie piersią po cesarskim cięciu

Karmienie dziecka po pierwszym roku

Dziecko gryzie mnie w trakcie karmienia piersią

Karmienie piersią bliźniąt

Czy mogę karmić dziecko, gdy jestem chora

I wiele więcej. A na każdy z tych tematów można by napisać osobny artykuł. Poza tym, naukowcy wciąż badają skład mleka kobiecego i wiele tematów wciąż się aktualizuje.

Właściwie każda kobieta rozpoczynająca karmienie piersią, w którymś momencie poprosi Google o pomoc. I bardzo dobrze, że są w Internecie miejsca, w których można znaleźć fachowe odpowiedzi na podane wcześniej kwestie. Znikoma ilość artykułów na temat mleka modyfikowanego (nie mówię tu o reklamach), nie ma na celu oceniania ciebie jako rodzica! Jeśli jednak w jakiś sposób cię to drażni, po prostu nie czytaj takich materiałów. Albo stwórz coś sama. Możesz też poprosić jakąś blogerkę (śmiało, napisz do mnie!) by poruszyła temat problemów i zmagań z jakimi zmagają się rodzice karmiący swoje dzieci butelką.

Spodobał ci się wpis? Polub fanpage!

 


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x