Zróbmy sobie kolejne dziecko!

Published by Sara on

Nieplanowane ciąże są łatwiejsze. Stało się i jest. Trzeba przechodzić te 9 miesięcy w ciąży, potem urodzić i wychować dziecko jak swoje. Trudniej jest zacząć świadome starania, zwłaszcza jeśli jest się już świadomym tego, co się z tym wiąże. Dla tych, które nie potrafią podjąć decyzji mam kilka pytań do przemyślenia.

1208286_74630791

1. Co czujesz, gdy zbliża się okres? A co gdy się spóźnia?

Nawet jeśli nie planujesz w najbliższym czasie kolejnego potomka, może czujesz przypływ nadziei i radości, gdy zdarzy się kilkudniowe opóźnienie w twoim cyklu menstruacyjnym? A może takie spóźnialskie bestie wywołują w tobie atak paniki – tak jak u mnie – i zaraz plączesz się w błędnym kole: stres->spóźniony okres->pewnie ciąża->stres…

2. Jak się czujesz, gdy widzisz niemowlęta?

Coś cię chwyta za serce i czujesz jak twoja macica budzi się do życia? Patrzysz na swoje dziecko i widzisz jak już urosło, jakie jest mądre i samodzielne i tęsknisz za kolejnym małym szkrabem. Z drugiej strony znowu pakować się w pieluchy, nocne kolki i te wszystkie odrobinę mniej fajne aspekty wczesnego macierzyństwa. Zwłaszcza, że dopiero od kilku miesięcy nie kupujesz pampersów.

3. Jesteś gotowa na kolejne lata w domu?

Warte to rozważenia zwłaszcza przy małej różnicy wieku między dziećmi – raczej nie wrócisz do pracy będąc w ciąży i mając pod opieką 1,5 roczniaka. Dla mnie jest to jeden z głównych powodów, dla którego KoCórka nie ma w tej chwili rodzeństwa. Odkąd zaczęłam częściej wychodzić z domu bez niej i zaczęłam angażować się w bardziej konstruktywne zajęcia niż zabawa w piaskownicy, trudno byłoby wrócić do pieluch. Może zabrzmi to egoistycznie ale mam ochotę „pożyć”.

4. A jak tam zegar biologiczny?

Masz jeszcze czas czy czujesz, że nie zostało ci go tak dużo? A może ginekolog radzi się pospieszyć?

5. Jak byś się czuła, gdybyś miała poprzestać na tym dziecku/ dzieciach, które już masz?

Zawsze chciałaś dwójkę i jesteś pewna, że w innym wypadku twoja rodzina nie będzie kompletna? A może czujesz, że w pełni wystarcza ci to, co masz?

6. Jaki jest twój największy strach jeśli chodzi o kolejną ciążę?

Wiele kobiet źle wspomina poród i boi się, że następnym razem nie będzie łatwiej. Moją po ciążową traumą jest anemia, z którą zmagałam się jeszcze przez kilka miesięcy po porodzie i która poważnie osłabiła mój organizm. Cokolwiek powoduje w nas lęk, warto to ustalić i zwalczyć zanim nie będzie za późno.

simmbarb

simmbarb


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x