Wieści z frontu nocnikowego

Published by Sara on

Nigdy nie chciałam być mamą, która rozmawia tylko o kupkach i siuśkach swojego dziecka. Mam nadzieję, że nie jestem w ten sposób postrzegana, mimo że już trzeci raz poruszam temat związany z nocnikiem i rezygnacją z pieluch. Najpierw przyznałam, że nie mam pojęcia jak ugryźć temat ( kliknij w obrazek i przeczytaj wpis).oie_30212019HfIBQD80

Później nasłuchałam się porównań innych rodziców i nieźle się zirytowałam.

1208847_35671158

 

Dlaczego więc już trzeci raz poruszam ten temat? Z prostej przyczyny: by pocieszyć te matki, które tak ja miały szczerze dość pieluch i nieustannych porównywań innych rodziców. Od kilku dni KoCórka nie chodzi w pampersach i zalicza wpadek. Potrafi się nawet obudzić w nocy na siku! Jestem pewna, że zdarzą się jej jeszcze chwilę zapomnienia i na dłuższe wyjścia będę brała jakieś ubranko na zmianę. Co nie zmienia jednak faktu, że zostało nam jeszcze kilka kroków do pełnego sukcesu.

Co nam pomogło?

Z pewnością książeczka Nocnik nad nocnikami. Przygody małej Basi, która dostaje w prezencie od babci nocnik i uczy się z niego korzystać, fascynowały KoCórkę przez długi czas. Książeczka jest dostępna w wersji dla dziewczynek i dla chłopców.

Dużo też dało podjęcie ryzyka, które wiązało się z zaplamionymi ubrankami. Zauważyłam, że gdy na wyjścia zakładałam córce pieluchę, ta od razu przestawiała się na tryb wygodny i nie komunikowała swoich potrzeb. Parę razy wybrałyśmy się na spacer i wracałyśmy z mokrymi rajstopami ale żebyście widzieli minę KoCórki – daleko do domu nie miała ale uczucie dyskomfortu dało się jej we znaki. Największą traumę przeżyła babcia, która przez kilka dni prała brudne ciuchy, bo KoCórka odmawiała korzystania z nocnika. A potem nastąpił przełom i mamy taką sytuację: od tygodnia zero wpadek.

Oby tak dalej!

oie_30212019HfIBQD80


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
5
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x