Gdy przegrasz walkę z sezonową chandrą – jak przetrwać jesień w domu.

Published by Sara on

Zbliża się najtrudniejszy okres jesieni. Postanowiłam sobie w tym roku nie narzekać, ale widzę i słyszę, że wiele osób już męczy otaczająca nas zimna, mokra i bura aura. A będzie jeszcze gorzej. Gdy już opadną liście, a ulice zaroją się od wściekłych stojących w korkach lub w sklepowych kolejkach ludziach (1 listopad i rozpoczynające się zaraz po nim szaleństwo przed Bożym Narodzeniem), chyba każdy najchętniej zamknąłby się w domu i zawinął w kokon.

Ostatnio pisałam o tym, jak radzić sobie z jesiennym przemęczeniem. Liczę, że uda mi się w tym roku przetrwać coroczne listopadowe załamanie. Gdybym jednak padła na polu walki i zamknęła się na cztery spusty w domu, znalazłam kilka sposobów na umilenie sobie tego czasu.

Jak przetrwać jesień w domu?

1. Ciepły Pled

FR-JO269WWAVLPFFR-1Gdy wracam do domu po całym dniu najczęściej marzę o dwóch rzeczach: kubku gorącej herbaty i zawinięciu się w ciepły koc. Jasne barwy i kratka miło kojarzą się z przyjemną jesienią. Do tego dobra książka lub serial i można odpoczywać. Chociaż przyznam się, że często po prostu padam na kanapie, zawinięta w koc, a kocur mruczy mi kołysankę.

2. Granola

FR-JO269WWAVLQCFR-1

 

Mam produkty na kolejną już tej jesieni granolę i nie zawaham się ich użyć! Mieszanka orzechów, suszonych owoców, miodu i płatków owsianych to bardzo zdrowa i słodka przekąska. Można ją wymieszać z jogurtem i zjeść na śniadanie. Można ją sobie podgryzać w trakcie oglądania Woody’ego Allena. Albo po prostu można ją trzymać w ślicznym pojemniku, bo jako ozdoba też sprawdza się całkiem nieźle. Zwłaszcza jeśli postawimy ją koło tej dyni, co to ją przytachałaś z targu.

3. Przypomnij sobie lato

PL-HO969WWAPRT9PL-1

Mam nadzieję, że tego lata udało ci się odpocząć. Chętnie wracam myślami do ciepłej chorwackiej plaży. Wspominam rewelacyjną kolację, którą jedliśmy we trójkę w rybnej restauracji w Rijece. Waga za to przypomina mi bezlitośnie o tych trzech wypadach do cukierni, w której zachowywaliśmy się skandalicznie.

Taki prosty szyld można powiesić na ścianie i w jednej chwili przenieść się myślami w miejsce znacznie przyjemniejsze niż pełna kałuż i błota ulica. Do takiej typografii dodajmy jeszcze ramkę z naszym ulubionym wakacyjnym zdjęciem i już robi nam się lepiej. Przynajmniej mi się robi, jak tak sobie przypominam te beztroskie chwile.

FR-JO269WWAVLQQFR-1

 

Moi! Nie mogę się napaczeć.
Moi! Nie mogę się napaczeć.

4. Natura

Można też skorzystać z dobrodziejstw natury i wybrać się na spacer np. do lasu. Złapiemy trochę endorfin, a przy okazji możemy przynieść do domu jesienne skarby: kasztany, żołędzie, kolorowe liście. Możemy je ułożyć w wazie jako dekorację albo zlecić dziecku do zrobienia jesienną grafikę.

A jakie są wasze sposoby na odrobinę ciepłej jesieni w domu?

Wpis powstał przy współpracy z Westing Home & Living


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
12
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x