fbpx

Do you like strawberries? A może do you like apples? Spokojnie, już przechodzę na język polski. Za to KoCórka rozpoczęła naukę angielskich nazw owoców i warzyw.

Jak pewnie już kojarzycie, staramy się uczyć nasze dziecko angielskiego. Świetnie zna kolory i kojarzy już cyfry. Dzięki oglądaniu Dory zapamiętała kilka nowych słówek np. lake, forest, watch out etc. Z kolei oglądanie Peppa Pig spowodowało mówienie “mummy”, “daddy” i “hello”.

KoCórka uwielbia przebywać ze mną w kuchni kiedy gotuję i stąd wziął się pomysł na naukę słówek. Pokazywałam na jabłko, pytałam:”what is this”, a potem odpowiadałam: “it’s an apple”. Właśnie jabłka, truskawki i banany najszybciej zapamiętała. Czyżby wpływ na to miało niewątpliwe uwielbienie właśnie tych owoców?

_VNM2634

_VNM2635

_VNM2636

Bardzo przydatne okazało się też nasze stare, mocno zjechane i miejscami pogryzione CzuCzu. Kupiłam wszystkie dostępne karty gdy KoCórka miała około roku i to one pomogły jej w nauce polskich słów. Teraz znów z nich korzystamy ucząc nasze dziecko angielskiego. Często wieczorami KoCórka przynosi karty i zaczynamy naszą wyliczankę: “What is this? It’s strawberry…”

Uczycie swoje dzieci obcych języków? Myślicie, że warto? Jeśli tak, napiszcie jakie są wasze sposoby!


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czy możesz zanim opuścisz tę stronę zapisać się do naszego newslettera?

To nic nie kosztuje a pierwszy będziesz otrzymywał informacje o nowych wpisach i recenzjach!

You have Successfully Subscribed!

1
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x
()
x