Czego nie robić w gniewie?

Published by Sara on

Znowu się pokłóciliście. Może poszło o rozrzucone brudne skarpetki na podłodze. Może zupa była za słona. Cokolwiek było przyczyną, właśnie stoczyliście poważną kłótnie, lub jeśli jesteście wyjątkowo kulturalni nazwijmy to dyskusją. Jeszcze się nie pogodziliście i lepiej zróbcie to szybko, bo okazuje się, że jest kilka czynności, których wykonywanie w gniewie, nie wychodzi nam na zdrowie.

579286_51266544

1. Nie idź spać

Sen wzmacnia nasze wspomnienia, zwłaszcza te emocjonalnie. Tym samym może się okazać, że rano, teoretycznie wyspana i w pełni zadowolona z życia, będziesz jeszcze bardziej zła na męża. Ja akurat w takich sytuacjach nie mogę zasnąć, często nawet męczę się ze swoimi emocjami do późnych godziny nocnych.

2. Nie prowadź samochodu

Gdy jesteś zła, jesteś w nastroju bojowym, gotowa do ataku. Badania pokazują, że kierowcy tuż po kłótni są bardziej skłonni do podejmowania ryzyka i powodują więcej wypadków. Co więcej, będąc wściekła raczej patrzysz przed siebie i tracisz zdolność widzenia peryferyjnego. Innymi słowy: nie zobaczysz, że dziecko wbiega na jezdnię.

3. Nie jedz

W złości pewnie sięgniesz po ociekający tłuszczem i cukrem fast food, zostawiając sałatkę z brokułami na bardziej radosne dni. I chociaż zazwyczaj wyśmiewam komedie romantyczne, w których to kobiety objadają się bitą śmietaną i czekoladą, to parę razy zdarzało mi się lecieć w gniewie po eklerka albo kebaba. Przy podniesionych emocjach trawienie nie odbywa się tak jak powinno, skutkiem czego mogą być zaparcia lub biegunki.

stockvault-hamburger136657

4. Nie kłóć się dalej

Daj sobie czas na opanowanie zanim powiesz coś, czego nie da się cofnąć. Może to być 5 minut, może godzina. Uczę się tego, bo najczęściej idę w zaparte, nawet jeśli w grę wchodzi rzucanie talerzami :p

5. Nie pisz o tym na fejsie

Po pierwsze, ktoś ze znajomych lub rodziny może ci przypomnieć o kłótni ( „Ej, no i pogodziliście się już?”). Po drugie, i tę zasadę lepiej sobie zapamiętać: w wielkich emocjach lepiej omijać media społecznościowe, bo nigdy nie przewidzisz jak inni odbiorą twoje słowa i jak może się zmienić ich opinia o tobie.

6. Nie pij alkoholu

Lampka wina niekoniecznie pomoże ci w uspokojeniu się. Bardziej prawdopodobne, że skutek będzie odwrotny, bo alkohol sprawia, że trudniej nam kontrolować się przed skrzywdzeniem innych albo nawet samych siebie.

7. Nie myśl ciągle o tym

Mój największy problem. Będę obracać w kółko jakąś sytuację, analizować i od nowa się nakręcać. Najszybciej kłótnia zakończy się, gdy jedna z osób zachowa spokój i tym wyciszy drugą. Gdyby to tylko było takie proste…

No, to teraz napiszcie mi jak się szybko uspokoić i pogodzić 🙂


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x