Spełniłam marzenie mojej córki, czyli jak Maja stała się księżniczką.

Published by Sara on

Spójrz na swoje dziecko. To niesamowite jak w takim małym człowieczku kształtuje się proces tworzenia własnej osobowości. Z tym wiążą się różne pasje i marzenia. Rodzicom nie zawsze łatwo jest je zaakceptować. Zwłaszcza jeśli wymyślili sobie, że dziecię zostanie badaczem, a ono marzy o własnej budce z domowymi kanapkami. Drugim utrudnieniem może być rozróżnienie marzenia od zwykłej zachcianki. A o te ostatnie wyjątkowo łatwo: to reklama w TV, to jakiś przedmiot zobaczony w sklepie, ewentualnie opowieść kolegów z przedszkola.

Marzenie Mai

Przyznam szczerze, że jeśli chodzi o marzenie Mai, to nie udało mi się od razu wykazać. Moja starsza córka okazała się być osóbką typowo dziewczęcą. Na początku swojego macierzyństwa chciałam ją trzymać z daleka od różu, brokatu, księżniczek i Barbie. No i co? I nic, bo sama Maja zafascynowała się tym słodkim światem i próby izolowania jej były z mojej strony po prostu głupie. Ale o tym innym razem.

Gdy pojawiła się Elsa z Krainy Lodu, Maja od razu dołączyła do rzeszy fanek. Marzyła o tym, by stać się królową. Jakoś tak się złożyło, że nie mieliśmy okazji by specjalnie przebrać ją w odpowiedni strój np. na bal. Chociaż już akceptowałam Majusiową fascynację księżniczkami, nie paliłam się szczególnie do przebieranek. Jakoś tak wydawało mi się, że to chwilowa zachcianka. No, właśnie – mi się wydawało i było to złe.

Strój Elsy

Po głowie chodziło mi uszykowanie stroju DIY. Znając jednak mój brak zdolności w tej kwestii i ciągły brak czasu, pewnie minęłoby kolejne 5 lat zanim powstałby strój. Z pomocą przyszła mi Funidelia. Wybrałam odpowiednią kreację dla małej Elsy i pozostało mi czekanie na przesyłkę. Gdy to robiłam, nie wiedziałam jeszcze, że Maja wkrótce złamie kość w stopę i zachoruję na ospę…

Nasza księżniczka

 

strój elsa frozen

strój elsa frozen

strój elsa frozen

strój elsa frozen

Ten pisk radości, gdy zobaczyła strój! W tej chwili zapomniałam o swoich wątpliwościach! Tyle szczęścia dało jej przebranie się w prawdziwą księżniczkę! Strój Elsy zabraliśmy ze sobą na nasz rodzinny weekend w Dusznikach i wcale nie leżał na dnie walizki. Maja „przemieniała się” w ulubioną postać kilka razy. Ot, tak w ramach zabawy. Biorąc pod uwagę jej uziemienie z powodu chorób i ogólny smutek, cieszę się, że taka prosta rzecz ją rozchmurzyła. Sama sukienka na pewno zostanie wyciągnięta z szafy nie jeden raz. A przynajmniej póki Maja z niej nie wyrośnie 😉 Gdy już wyzdrowieje planujemy dla niej małe przyjęcie z tortem, a w maju czeka nas dziewczyński baby shower. Będzie wesoło i z brokatem!

Na śniadanie zeszła prawdziwa królowa

Na śniadanie zeszła prawdziwa królowa

strój elsa frozen

strój elsa frozen

strój elsa frozen

b1ddfdd0-dd54-4807-b50a-011b53a9d843


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
8
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x