KoCórka Poleca: Rok w mieście.

Published by Sara on

Zaledwie parę dni temu pisałam, że często nie mam nawet chwili na spokojny wieczór z książką w ręku. Na szczęście nie dotyczy to literatury dziecięcej. Z tą, dzięki Wydawnictwu Nasza Księgarnia, jestem na bieżąco. Ostatnio Pan-Sąsiad dostarczył nam graficzne cudo autorstwa Katarzyny Boguckiej. Jak książka spodobała się mojej trzylatce? I w jaki sposób z niej korzystać?

książka dla dzieci

Moje wrażenia

Duży format i tekturowe wydanie idealnie sprawdzą się w małych rączkach, które często lepią się od soku z owoców lub błota. Z mojego punktu widzenia „Rok w mieście” jest małym, graficznym dziełem sztuki. Na pierwszych dwóch kartkach poznajemy mieszkańców miasta. Dowiadujemy się co robią zawodowo, jakie mają hobby a nawet w kim się podkochują! Następnie z każdą kolejną przewróconą kartką patrzymy co się dzieje w naszym mieście przez cały rok i sprawdzamy co robią poznani mieszkańcy.

książka dla dzieci

KoCórkowa opinia

Przyznam wam szczerze, że w pierwszej chwili córa olała książkę. Może to kwestia za małych obrazków? Jednak gdy wzięłam młodą na kolana i zaczęłam pokazywać poszczególne osoby, nastąpiła nagła zmiana. Co chwila pytała „kto to” i „co robi”. Gdy jeden z bohaterów przyznał, że kocha się w koleżance z pracy – musiałam znaleźć biedną dziewczynę! I dopiero się zaczęło! W styczniu babcia przewróciła się na lodzie, w lutym wciąż była w szpitalu ze złamaną nogą, a kilka miesięcy później stawiała pierwsze kroki przy balkoniku. I ja musiałam wyśledzić jej historię w ciągu całego roku wysilając mój mocno nadwyrężony pracą przy komputerze wzrok. A KoCórka nie odpuszczała: opowiedz i opowiedz. Jedno posiedzenie z książką trwało przynajmniej 20 minut, bo młoda nie chciała odpuścić.

DSC_0770

Czego uczy „Rok w mieście”?

Przede wszystkim dziecko poznaje miesiące i nasz tryb życia zależny od pór roku. Zimą jeździmy na łyżwach, a wiosną kwitną kwiaty. Dziecko rozwija też swoją wyobraźnię, gdy pytamy je „jak myślisz, co robi ta pani?”. Według mnie jest to świetny prezent dla dziecka w wieku 3-5 lat. Dodatkową zaletą jest „przymusowy” czas spędzany na oglądaniu książeczki. Paradoksalnie musimy się jeszcze bardziej zaangażować niż przy książeczce z tekstem.

DSC_0771Kupilibyście „Rok w mieście” swojemu dziecku? Dajcie znać w komentarzu!

 


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
9
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x