Nudzą cię komedie romantyczne? Jest 5 wyjątków!

Published by Edwin on

Z zasady nie lubię komedii romantycznych. Są przereklamowane i opierają się na schematach. Wiecie: on spotyka ją, od razu coś między nimi iskrzy i przez chwilę są szczęśliwi a wychodzi na jaw jakiś straszny sekret i muszą się rozstać. A potem mamy happy end.
Nudzi mnie to więc większości komedii romantycznych dałam 5 na Filmwebie czyli : obejrzałam, przeżyłam ale nie chcę do tego wracać.
Jest jednak kilka filmów, do których jestem gotowa wrócić, mimo ze zakwalifikowane je do tego nie zbyt ambitnego gatunku. Ba, jestem pewna, że gdy będą one lecieć w telewizji obejrzę je ponownie, i jeszcze raz i znowu.

To właśnie miłość

Myślę, że duży wpływ na moją sympatię miała rewelacyjna obsada: Liam Neeson, Emma Thompson, Colin Firth czy też Alan Rickman. Hugh Grant’a może nie darzę zbyt wielkim uczuciem ale w roli brytyjskiego premiera po prostu wymiata!

Cztery wesela i pogrzeb

Do wcześniejszego filmu Richarda Curtisa też często wracam. Lubię te słodko – gorzkie klimaty. Lubię to, że nie wszystko kończy się spektakularnym happy end, tak jak w realnym życiu. No i nie zapominajmy o ” Love is all around ” ^^

Hitch

Z tym filmem zapoznał mnie mąż i może stąd pochodzi mój sentyment do niego…A może dlatego, że tu dla odmiany to mężczyzna udziela rad dotyczących związków 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=Oqps_-QfnOQ

Holiday

Ciekawy scenariusz, dobra obsada i piękna muzyka…Jeszcze tylko kubek gorącej czekolady i zapominam o tym świecie na ponad dwie godziny.

Uciekająca panna młoda

Nie wiem czemu lubię ten film…Może to sprawił duet Roberts – Gere? Może jakieś ciepło i spokój, które znajduje w tym filmie, mimo nieustannych pogoni za panna młodą? A może piosenka ” You can’t hurry love „. Mniejsza z tym. Obejrzałam go już pewnie z dziesięć razy a i jedenasty obejrzę.

 Ps. Jeśli podobał ci się ten wpis – polub nas na Faceboooku

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
6
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x