Bardzo ważna książeczka

Published by Sara on

Jak rozmawiać z dzieckiem o molestowaniu seksualnym? Jak nauczyć je szacunku do swojego ciała? Czy warto uczyć dzieci szacunku to przyrody i zwierząt? I skoro tak, bo innej odpowiedzi nie przyjmuję, to jak to robić?

Ostatnio w bibliotece wpadła mi w ręce książka „Powiedz komuś!”, której celem jest zachęcenie rodziców do rozmawiania z dziećmi na tak zwane trudne tematy. Wypożyczyłam ją głównie z ciekawości, bo chociaż KoCórka jest dzieckiem ciekawym świata, to na wiele tematów mamy jeszcze czas. Zresztą już na okładce możemy przeczytać, że ta książeczka przeznaczona jest dla dzieci starszych. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to bardzo praktyczna książka – zwłaszcza dla tych „nieśmiałych”, żyjących w świecie tabu rodziców.

_VNM2501

_VNM2502

Mocną stroną książeczki są proste ilustracje i znikoma ilość tekstu – to nie ma być wykład tylko rozmowa w miłej atmosferze.

_VNM2503_VNM2504_VNM2505_VNM2507_VNM2509

Kupilibyście taką książkę?


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x