Jak KoCórka uczyła się angielskiego

Published by Sara on

Gdy tylko odkryłam blog English with little ant od razu wiedziałam, że będę z niego korzystać. Chociaż udzielam korepetycji z języka angielskiego, to mam do czynienia ze starszymi dziećmi, głównie późna podstawówka i gimnazjum. Takie dzieciaki, właściwie już młodzież, wiedzą na czym polega nauka. A przecież takiej KoCórce nie zadam 20 słówek do nauki. W tym właśnie pomaga mi English With Little Ant.

KoCórka potrafi już liczyć do 6 po angielsku i zna angielskie nazwy kolorów. Postanowiłam więc wprowadzić coś nowego i wybrałam słowo: circle ( TU pobierzesz materiał ). Wydrukowałam kilka sztuk i wzięłyśmy się z KoCórką za kolorowanie. Ponieważ już znała kolory postanowiłam połączyć jedno z drugim. I tak mówiłam:

-What is this?

-It’s a circle. It’s red circle.

_VNM1988

_VNM1991

I tak zrobiłyśmy red circle, yellow circle, orange circle i green circle. KoCórka z zapałem kolorowała kolejne karty i powtarzała za mną frazy. Potem ja wycięłam koła i spięłam je zszywaczem ( zarówno nożyczki jak i zszywacz nie są jeszcze dobrymi zabawkami dla KoCórki ). Powstała nam taka piękna gąsienica ( lub też caterpillar ):

_VNM1992_VNM1995

 

 

 


Sara

Na co dzień szczęśliwa żona i mama Mai i Lei, które są uczestniczkami wielu wydarzeń z tej strony. Zawodowo spełnia się jako account manager i copywriter. Na swoim blogu uchyla wam rąbka tajemnicy swojego prywatnego życia oraz dzieli się tym co powinno was zainteresować.

Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
7
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x