Jak dobrze być żabką

Published by Edwin on

Moim nowym hobby jest wyszukiwanie dla Córki ciekawych i pięknie zilustrowanych książeczek. W listopadzie kupiłam aż 6 a moja wishlista wciąż rośnie i myślę, że długo nie wytrzymam z następnym zakupem.

Na pierwszy ogień idzie książeczka znaleziona przypadkiem w Empiku. Szukałam czegoś, co by miało w miarę sensowną historię i piękne ilustracje. Tak znalazłam, na najniższej półce i schowaną za innymi pozycjami, książkę Maxa Velthuijsa – ” Jak dobrze być żabką „.

jak dobrze być żabką

 

Pewnego dnia Żabka uświadamia sobie, że nie umie latać tak jak Kaczka, ani piec ciast tak jak Świnka. Czuję się gorsza i jest jej bardzo smutno. Czy Żabka zrozumie, że każdy ma swoją wartość?

Mai książeczka przypadła do gustu. Czytamy ją praktycznie codziennie i tym samym powtarzamy kolory: Żabka jest zielona, Kaczka biała a Świnka różowa. Jeśli chodzi o ilustracje, to całkowicie spełniają moje oczekiwania. Nic dziwnego, w końcu Max Velthuijs był także malarzem.

DSCF1089 DSCF1091

 

W sklepie internetowym książka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat ale myślę, że dwulatek też może się z niej wiele nauczyć.


Otrzymuj powiadomienia o komentarzach w tym poście
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Przejdź do komentarzy i proszę zostaw swój.x